Łóżko dziecięce domek — czy warto je kupić?

Łóżka domki są obecnie jednym z najbardziej popularnych trendów, które stosuje się w pokojach dziecięcych. Moda te meble do spania dla najmłodszych trwa już od paru lat, a i tak stale zyskuje mnóstwo nowych fanów. Dlatego obecnie na rynku znajdziesz mnóstwo funkcjonalnych, wytrzymałych i oryginalnych łóżek dziecięcych domków. Dlaczego rodzice z chęcią nabywają je dla swoich podopiecznych? Czy warto je kupić? Odpowiedzi na te i mnóstwo innych pytań znajdziesz w naszym artykule. Sprawdź go!

Nieoczywiste zalety łóżek dla dzieci domek

Łóżka domki to bardzo ciekawy pomysł na aranżację pokoju dziecięcego w swoim domu. Ich konstrukcja jest oryginalna, solidna, a przy tym niebanalna. Pobudza wyobraźnię dziecka, daje mu szansę na mnóstwo zabaw z wykorzystaniem tego mebla do spania, a przy tym sprawia, że najmłodszy czuje się w takim miejscu bardzo komfortowo i bezpiecznie. Funkcjonalne, a przy tym trwałe i estetyczne łóżka w stylu domków oferuje firma Interbeds. Sprawdź je już teraz, a następnie zdecyduj się na jedno z nich do pokoju dziecięcego już teraz!

Co ważne, konstrukcja tego mebla sypialnianego dla dzieci jest bardzo oryginalna, a zarazem prosta w samodzielnym stworzeniu. Jeżeli cechujesz się umiejętnościami stolarskimi, możesz spróbować zrobić je samodzielnie! Najczęściej łóżka domki tworzy się z drewna sosnowego. Ich konstrukcja to klasyczne, pojedyncze miejsce do spania, które posiada zakończenie przypominające wyglądem dach domu jednorodzinnego. 

Skąd wziął się pomysł na stworzenie łóżka domek dla dziecka?

Drewno sosnowe sprawia, że pokój dziecięcy nie jest przytłoczony. Chociaż konstrukcja łóżka domku jest zazwyczaj solidna i stosunkowo wysoka, cechuje ją również duża prostota wykonania. To dlatego, że pomysł na taki mebel sypialniany dla dzieci pochodzi ze stylu skandynawskiego. 

Taki rodzaj stylu wyróżnia się on na tle innych motywów wnętrzarskich wysokim poziomem minimalizmu. Łóżko dziecięce domek przyciąga uwagę otoczenia swoją prostą, lecz niebanalną konstrukcją, która z pewnością doda dużo atrakcyjności każdemu pokojowi dziecięcemu, a także sprawi, że będzie on o miejscem wyzwalającym wyobraźnię malucha. Tak uważa twórczyni powszechnie znanej i popularnej w Polsce metody wychowawczej Montessori, Maria Montessori.

Jak prawidłowo dopasować łóżko domek do wieku dziecka?

Co ważne, łóżko w kształcie domku to obecnie bardzo popularny trend wśród klientów sklepów, którzy są rodzicami. Obecnie znajdziesz na rynku mnóstwo różnych, estetycznych i solidnych modeli tego mebla sypialnianego dla dzieci. Jak spośród tak wielu łóżek domków wybrać ten, który będzie najbardziej odpowiedni dla twojego podopiecznego?

Przede wszystkim warto zabrać dziecko ze sobą na zakupy. Zanim wybierzesz twoim zdaniem najlepszy model mebla do spania w kształcie domku, zapytaj swojego malucha, który z nich najbardziej mu się podoba. Białe, romantyczne a przy tym bajkowe łóżko domek, a może te, które ma dodatkowe miejsce do spania dla jego ewentualnych gości? 

Nie zapomnij, że możesz również ozdobić ten mebel sypialniany naklejkami czy nietypową narzutą. Gdy już razem z dzieckiem podejmiecie decyzję o zakupie wymarzonego modelu łóżka domku, dopasuj go do wzrostu dziecka. Ten mebel powinien być trochę większy. Tylko wtedy nie będziesz go musiał szybko wymieniać na nowy model, gdy twój maluch znacznie podrośnie. 

Mamy nadzieję, że szybko znajdziesz funkcjonalne i estetyczne łóżko dziecięce w kształcie domku dla swojego podopiecznego. Powodzenia w trakcie dokonywania zakupu!

*artykuł sponsorowany

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz