Lniane obrusy i bieżniki – dlaczego warto wybrać i jak o nie dbać?

Lniane obrusy i bieżniki wciąż królują na wielu stołach. Nic w tym dziwnego. W końcu to naturalne piękno, które może dopełnić każdą aranżację stołu. Dodatkową zaletą lnianych produktów jest fakt, że mogą nam służyć przez lata, ale pod warunkiem, że odpowiednio o nie zadbamy.

Jak dbać o lniane obrusy i bieżniki?

Lnianych produktów nie powinno się przechowywać w szczelnych woreczkach. One muszą „oddychać” i być używane. Wieloletnie składanie w szafie źle służy tkaninie. Włókna stają się słabe i tym samym tkanina będzie krucha. Systematyczne użytkowania sprawia, że w trakcie każdego prania woda i naturalny krochmal odżywiają włókna lnu. Mówi się nawet, że im częściej będziemy używać produkt tym stanie się on delikatniejszy, bardziej miękki.

Jak prać i prasować lniane materiały?

Lniane tekstylia należy prać jedynie w delikatnych środkach piorących. Proszek do prania warto zastąpić delikatnym płynem. Należy pamiętać, że tekstyliów lnianych nie powinno się poddawać działaniu odplamiaczy zawierających w składzie chlor. A co z prasowaniem? Wielu producentów zaleca, aby lniane obrusy lub bieżniki prasować jeszcze przed całkowitym wyschnięciem tkaniny. Ma to związek przede wszystkim ze sztywnością włókien i tendencją do gięcia się materiału.

Kupuj zawsze w sprawdzonych miejscach

Lniane tekstylia na stałe zagościły w polskich domach. Naturalne piękno, odporność i uniwersalność. Ten materiał zawsze był i będzie obecny. Jaki obrus lub bieżnik najlepiej wybrać? To zależy od indywidualnego gustu. Można znaleźć lniane bieżniki w wersji prostej lub zdobionej. Można wybrać wersję z koronką lub elegancką mereżką. Bieżnik może mieć naturalny kolor lub ciekawe odcienie. Takie i inne bieżniki znajdziecie np. na stronie https://szyjemykolorem.pl/sklep/bieznik-lniany Warto zapoznać się z całą ofertą, bo len nigdy nie wychodzi z mody.

Trwałość tkaniny i łatwość pielęgnacji sprawia, że tekstylia lniane to od lat doskonała dekoracja każdego stołu. Lniany obrus czy bieżnik będzie doskonałych dopełnieniem codziennych, rodzinnych śniadań czy obiadów, jak i wyjątkowych przyjęć. Wystarczy o niego dbać i będzie nam służył przez lata.

 

Print Friendly, PDF & Email

One comment

Dodaj komentarz