Lekarstwo na lęk. Lissa Rankin. Recenzja.

lekarstwo-na-lek-recenzja„Tak samo jak głód popycha nas do poszukiwania pokarmu, również lęk może stać się punktem wyjścia do wzbogacenia życia. Każde z nas ma taką możliwość, ale trudno to osiągnąć bez pomocy drugiej osoby. Lektura książki Lissy Rankin naprawdę wiele może zmienić. Dlatego warto ją przeczytać i przenieść dobre rady autorki na grunt codziennego życia”

-dr Bernie Siegel

„To niezwykle ważna książka. Jej transformacyjna moc wynika z tego, że na nowo definiuje pojęcia lęku i odwagi. Naucz się znowu żyć. Naucz się ufać. I przeczytaj książkę Lissy Rankin”

-Sophy Burnham

„Lekarstwo na lęk” Lissy Rankin, to książka inna niż wszystkie. To książka, która porusza, wydawałoby się oczywisty, a jednak jak ważne temat lęku. Autorka na jej łamach stara się nauczyć nas jak przekuć lęk w odwagę i zmienić swój świat na lepszy. Jak sama pisze lęk bywa podstępny i przybiera wiele postaci. Postrzegamy lęk jako słabość, problem, który należy ukrywać przed innymi. Ale Lissa Rankin stara nam się uświadomić i pokazać, że jest to błędne podejście.  „Prawdziwy lęk jest naturalnym mechanizmem przetrwania, a lęk fałszywy bardzo ważną, nazwijmy to, „pomocą dydaktyczną”, która dostarcza nam istotnych informacji”

Książka napisana jest lekko i wzbudza ciekawość z każdą stroną. W pierwszym rozdziale autorka wyjaśnia nam jak lęk wpływa na nasze zdrowie. W drugim rozdziale możemy przeczytać o rodzajach lęku,o tym że niepewność może być furtką do czegoś lepszego. Najciekawszym w moim przypadku okazał się rozdział trzeci, który jest niejako receptą, nauką odwagi. Lissa Rankin pisze m.in. o 13 sposobach na zmianę nastawienia czy 20 pomysłach na dodanie sobie odwagi.

Książka „Lekarstwo na lęk” Lissy Rankin jest naprawdę ciekawa i warta uwagi.

lekarstwo-na-lek-fragment-ksiazki

„Lekarstwo na lęk”
Autor: Lissa Rankin
Objętość: 400 stron
Oprawa: Miękka
Wydawnictwo: Samsara

logo-sferaduszy

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz