Lecznicza moc pszczół. Najskuteczniejsze terapie od A do Z. Recenzja.

Lecznicza moc pszczół. Najskuteczniejsze terapie od A do Z. Recenzja.Miód od lat był i jest ceniony nie tylko ze względu na swoje walory smakowe. Czy wiedzieliście, że produkty pszczele są często skuteczniejsze od leków i wolne od skutków ubocznych? A może chcielibyście poznać przepisy na prozdrowotne maści, nalewki czy syropy na bazie miodu? Jeśli, tak zachęcam Was do lektury książki prof. F. Hainbuch „Lecznicza moc pszczół. Najskuteczniejsze terapie od A do Z”. Apiterapię stosuje się m.in. w chorobach układu odpornościowego, w dolegliwościach nerek, w nowotworach, w dermatologii, w dolegliwościach układu nerwowego czy hemotologii. Wyroby pszczelarskie wykorzystywane są np. w okulistyce. Odpowiednio skomponowane mieszanki mogą pomóc na zmęczenie oczu, nieostre widzenie, podrażnienie oka czy choroby rogówki. Przy każdym schorzeniu znajdziemy przepisy.

Oprócz wielu przepisów leczniczych z miodem i produktami pszczelimi poznacie również historię miodu, jego skład oraz kilka innych przydatnych i ciekawych informacji. Miód obecny jest w całej historii. Czy wiedzieliście, że za panowania Ramzesa II urzędnicy państwowi część swojego wynagrodzenia otrzymywali właśnie w miodzie. Na pewno każdy zna historię pięknej Nefertiti, która swoją urodę zachowywała między innymi dzięki stosowaniu miodu czy kąpielach w miodzie i mleku. Cesarz Neron natomiast kazał sporządzać lody z mieszanki lodu z lodowca, gniecionych malin, imbiru i miodu. Po co? Podobno ten „smakołyk” poprawiał nastój jego żołnierzy.

Czy polecam wam tą książkę? Tak. Ciekawa, pełna przydatnych informacji i przepisów. Przeczytałam ją z wielkim zainteresowaniem. Warto korzystać z naturalnych „leków”, a takim jest niewątpliwie miód.

Lecznicza moc pszczół. Najskuteczniejsze terapie od A do Z
Autor: prof. F. Hainbuch
Objętość: 248 stron
Wydawnictwo: Vital

logo__zdrowepodejscie

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz