Leczenie odżywianiem: Refluks – recenzja

Wiele osób zmaga się z nieprzyjemnym, piekącym uczuciem po posiłku. Czy to zgaga, a może mówimy już o refluksie kwasowym? Czym się różnią? Jak zapobiec tym nieprzyjemnością? Czy należy się tu bać? Książka Kimberly A. Tessmer „Leczenie odżywianiem: Refluks” jest odpowiedzią na te pytanie. Autorka stara się wszystko dokładnie wyjaśnić. Podaje też masę praktycznych rozwiązań, które nie tylko mają pomóc złagodzić nieprzyjemne objawy, ale też odnaleźć odpowiednią dla danego przypadku metodę walki z niechcianą, kłopotliwą chorobą.

Autorka przedstawia cały problem i to jak jemu zaradzić w sposób prosty, czytelny i zrozumiały dla każdego. „Leczenie odżywianiem: Refluks” to książka, którą warto przeczytać zwłaszcza jeśli sami mamy problem z tego typu chorobą lub zmaga się z nią ktoś z naszych bliskich. Z tej książki można naprawdę czerpać wiedzę. Nie brakuje tu zarówno wyjaśnień, doniesień medycznych, jak i wskazówek dotyczących planowania posiłków czy informacji o tym co najczęściej wywołuje zgagę. Czasem może się okazać, że wyeliminowanie tych czynników może być rozwiązaniem naszych problemów. I oczywiście dieta. Dieta odgrywa tu kluczową rolę. Rozdział 6 to przewodnik po 14-dniowym jadłospisie. Wszystko jest dokładnie rozpisane. Otrzymujemy proste i gotowe przepisy na całe 2 tygodnie kuracji wraz z listą zakupów.

Czy warto sięgnąć po książkę autorstwa Kimberly A. Tessmer? Uważam, że tak. Takie książki o diecie i zdrowym odżywianiu to źródło przystępnej i cennej wiedzy. Oczywiście zawsze należy pamiętać o tym, by wszystko najpierw skonsultować z lekarzem. Warto sprawdzić czy to co nas lub naszych bliskich spotkało, to na pewno refluks.

*za egzemplarz do recenzji dziękuję księgarni TaniaKsiazka.pl

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz