Laurowy pean Julia Gambrot – recenzja

Laurowy pean” Julii Gambrot, to powieść która może oczarować. Autorka ma dar pisania. Historie, które wychodzą spod jej pióra nie mogą nudzić. Nie, one wręcz pochłaniają każdą minutę i nie pozwalają na to by choć na chwilę odłożyć książkę. Czas przy tej powieści płynie jak szalony. Julia Gambrot stworzyła powieść “uniwersalną” w jak najlepszym tego słowa znaczeniu. Ta książka spodoba się zarówno fanom romansów, jak i osobą szukającym lekkiego dreszczyku. Tu mamy wszystko. Zakazana miłość, głęboko skrywane sekrety, przeklęty dom i ciekawie wykreowanych bohaterów. Do tego ten dreszczyk… Czytałam ją głównie nocami, więc emocji nie brakowało 😉

Krótki zarys fabuły

Dwudziestolecie międzywojenne. Doktor Laura Kader wraz ze swoimi córkami, przyjeżdża na wyspę Sylt, gdzie stoi posiadłość, którą otrzymała niespodziewanie w spadku. Laura ma za sobą nieudane małżeństwo i pragnie ułożyć życie na nowo. Niestety, już na miejscu okazuje się, że nad domem, zwanym Czarnym Klifem, ciąży klątwa, a autorka testamentu zginęła w niewyjaśnionych okolicznościach. Wokół Laury zaczynają się dziać dziwne rzeczy, a ona sama nie potrafi ich racjonalnie wytłumaczyć. Czy Laurze uda się rozwikłać zagadkę tego mrocznego miejsca? I jaką rolę w jej życiu odegra bardzo tajemniczy doktor Arens?

Takie nowości z TaniaKsiazka.pl czytam jednym tchem. Książka Julii Gambrot mnie oczarowała. Znalazłam w niej wszystko co można znaleźć w dobrej powieści. Jest mroczna tajemnica, dreszczyk, który towarzyszy nam przy jej odkrywaniu, jest też miłość, świetnie wykreowana główna bohaterka i wiele świetnych opisów wyspy, które sprawiają, że mamy wrażenie, że wraz z główną bohaterką poznajemy nowe, mroczne zakamarki wyspy. Początkowo historia toczy się dość wolno, po to by za chwilę zaskoczyć czytelnika i sprawić, że nie będzie w stanie odłożyć książki na półkę. Taka książka może zaskoczyć i to bardzo pozytywnie. To świetna mieszanka powieści obyczajowo-historycznej i  thrillera z elementami horroru. Z takiego połączenia wyszła historia, o której jeszcze długo nie zapomnę. Polecam.

*za egzemplarz do recenzji dziękuję Księgarni TaniaKsiazka.pl

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz