Ładna dziewczyna, czyli jaka?

Ładna dziewczyna, czyli jaka?

O pięknie napisano już wszystko, a od starożytności myśliciele i zwykli ludzie tkwią w mniej lub bardziej rozbudowanych zagadnieniach estetyki. Wszak moda i kanony się zmieniają, a ładne dziewczyny w jednej epoce jakoś nie budziły zainteresowania w kolejnej. Z drugiej strony szczególnie teraz widać, że uparte dążenie do piękna może bardziej kojarzyć się z kompleksami i negatywnymi emocjami niż z faktycznym poszukiwaniem harmonii w ciele i psychice. Jak więc można zdefiniować urodę? Czy o tym, co ładne decyduje wymiar kulturowy, a może ta kategoria jest bardzo subiektywna.

Jakie aspekty kojarzą się z ładną dziewczyną?

Hasło ładna dziewczyna towarzyszy paniom już od wczesnych lat. Pojawia się też obok wymagań, że trzeba być grzeczną, wiedzieć, kiedy się odezwać i nie sprawiać problemów. Samo piękno oczywiście jest kategorią dużo szerszą. Jest często kształtowane przez kulturę i społeczeństwo i z pewnością jego rozumienie jest zależne od osoby, jej wieku czy płci. A przecież warto zauważyć, że nie każda dziewczyna jest uważana za piękną, tak jak nie ma jednego standardu piękna dla wszystkich. I być może cała siła, a tym samym uroda są wynikiem eksponowania swoich mocnych stron i skutecznego ukrywania tych słabych. Natomiast ślepe dążenie do ideału może prowadzić do negatywnych skutków, takich jak niska samoocena, depresja i niezdrowe nawyki żywieniowe. Warto więc doceniać różnorodność i uczyć się akceptacji.

Atrakcyjna dziewczyna a kanony piękna i moda

Ładna dziewczyna może być pewną łatką, która wcale nie ułatwia życia. Przecież to tylko pewien punkt widzenia, a nie istnieje uniwersalny sposób na określenie piękna. Coś, co się podoba jednej osobie, może być zupełnie nieatrakcyjne dla drugiej. Natomiast od wieków kształtuje się pewien kanon, który pozwala wymienić kilka aspektów piękna. Przede wszystkim jego podstawę stanowią zdrowa skóra, zadbane włosy i paznokcie. Atrakcyjne kobiety, które się malują, powinny pamiętać, by robić delikatny makijaż w taki sposób, by podkreślać naturalną urodę. Konieczne jest dbanie o higienę, a także dobieranie modnych i dopasowanych do rodzaju sylwetki ciuchów. Jednak rzeczą, która najbardziej uwodzi, jest szczery uśmiech, poczucie humoru, własnej wartości i pewność siebie. One znacznie zwiększają atrakcyjność dziewczyny. Jak widać, warto pozostać sobą, być naturalną i autentyczną, bo to przyciąga innych i daje siłę.

Jak stać się atrakcyjną dziewczyną?

Funkcjonując w pewnych wzorcach kulturowych i społecznych, nie da się uciec od tego, jak postrzegamy siebie oraz innych ludzi. To dlatego kanon jest zmienny i zależy od miejsca, w którym się życie oraz oczywiście czasu. Różne kultury mają odmienne definicje piękna. W każdym jednak wymiarze jest ono czymś więcej niż wyglądem zewnętrznym. To też  osobowość i sposób, w jaki traktuje się innych. To dlatego w kategorii piękna mówi się o tym, że ktoś jest dobrym człowiekiem, który akceptuje siebie i pozostać wierny sobie. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że atrakcyjność – ta zewnętrzna i wewnętrzna znacznie ułatwiają życie. Ludzie bardziej lubią pięknych, zdobywają oni lepsze oceny, mają łatwiejszą ścieżkę kariery. Wywołują bowiem pozytywne emocje, są postrzegani jako bardziej atrakcyjni, a także są tak dobrze nastawieni do świata i życia, że przyciągają sukces. Można to uznać za stereotypy, ale to właśnie energia, którą się na co dzień emanuje, buduje aurę uznania, sympatii, a także zwiększa szansę na trwałe relacje. Wszyscy bowiem chcą przebywać w kręgu pięknych ludzi.

– Artykuł sponsorowany –

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz