Kulki twarogowe na słodko + wyniki konkursu z Ecelente

Kulki twarogowe na słodko. Jak kawa, to i deser 🙂 Dziś polecam Wam przepis na pyszne twarogowe kulki na słodko. Ten smażony deser z łatwością może zastąpić tradycyjne pączki. Takie mini pączki z twarogu przygotowuje się dosłownie w kilka minut. A ich smak? Ja je uwielbiam 😀 Do tego filiżanka pysznej, aromatycznej kawy i nic mi więcej nie trzeba 😀 <3 A Wy co najchętniej jadacie w tygodniu do kawy?

Proste do przygotowania i takie pyszne – smażone kulki twarogowe. Minimalna ilość składników, kilka minut na przygotowanie 🙂

P.s. Wielbicieli kawy zachęcam do odwiedzin w sklepie Ecelente. Kawa jest palona na dzień przed wysyłką, dzięki temu do naszych rąk trafia produkt o najwyższej świeżości i smaku. Ten zapach i smak… Temu nie da się oprzeć 😀 Polecam!

P.s. Na końcu wpisu znajdziecie wyniki konkursu z Ecelente. Gratuluję!

Składniki: (na około 30 sztuk, ilość zależy od wielkości kulek)

  • 300 g sera z wiaderka (takiego na sernik np. Wieluń) lub 3-krotnie zmielony twaróg
  • 350 g mąki pszennej (około 2 szklanki)
  • 3 średnie jajka
  • 2 łyżki cukru pudru
  • 1 płaska łyżeczka proszku do pieczenia
  • 0,5 łyżeczki sody
  • 2-3 krople aromatu waniliowego lub pomarańczowego
  • olej do smażenia
  • drobny cukier do obtoczenia kuleczek + szczypta cynamonu

*jajka i ser powinny mieć temperaturę pokojową

Przygotowanie:

Do miski przekładamy cały ser, wbijamy jajka, dodajemy mąkę z proszkiem do pieczenia, aromat i cukier puder. Całość dobrze mieszamy. Tuż przed smażeniem twarogowych kulek dodajemy do masy sodę i znów całość mieszamy.

Kulki twarogowe na słodko smażymy na dobrze rozgrzanym oleju. Olej najlepiej wlać do głębokiej patelni, patelnię postawić na średnim płomieniu. Jak sprawdzić czy olej jest wystarczająco rozgrzany? Wystarczy wrzucić malutki kawałek ciasta. Powinien szybko wypłynąć na wierzch.

Dłonie lekko natłuszczamy olejem i formujemy z ciasta małe kulki. Wkładamy je za pomocą łyżki na rozgrzany olej. Uwaga! Twarogowe kulki rosną podczas smażenia.

Smażymy na złoto około 5-6 minut. Kulki powinny się powoli rumienić i same obracać w oleju. Jeśli zbyt szybko i mocno się smażą należy zmniejszyć moc palnika.

Złociste twarogowe kulki wyciągamy na papierowy ręcznik i odsączamy z nadmiaru oleju. Następnie szybko obtaczamy w cukrze wymieszanym z cynamonem (wysypujemy cukier i cynamon do płaskiego naczynia, mieszzamy i obtaczamy w takiej mieszance jeszcze ciepłe kulki).

Podajemy do filiżanki kawy.

Smacznego

Moi drodzy,

pora ogłosić wyniki konkursu z Ecelente. Wybór nie był łatwy. Zasypaliście mnie wspaniałymi zgłoszeniami. Chciałabym nagrodzić wszystkich, ale regulamin konkursu na to nie pozwala.

Zanim ogłoszę wyniki przypomnę tylko, że wybór jest ostateczny i proszę o zrozumienie intencji konkursu. To jest zabawa, zgłoszeń jest wiele (bardzo dużo na to czasu poświęcam, na czytanie i sprawdzanie czy spełniliście warunki zawarte w regulaminie), a wygrać mogła określona w regulaminie ilość osób. Bardzo Was proszę, aby nie pojawiały się jakieś pretensje itd. Staram się dla Was, aby konkursów było więcej, aby więcej osób miało uśmiech na twarzy. Pamiętajcie, to jest zabawa!

Nagrody trafią do:

I miejsce 3 x 1 kg kawy (3 kg kawy) Katarzyna M.

II miejsce 1 kg kawy Pani Ewelina K.

III miejsce 1 kg kawy Pani Maria Z.

Każda osoba zostanie dodatkowo powiadomiona o wygranej, aby nie było nieporozumień.

Uwaga!

Po ogłoszeniu wyników każdy zwycięzca proszony jest o podanie w ciągu 3 dni swoich danych niezbędnych do wysyłki nagrody  (imię, nazwisko, adres i telefon dla kuriera) oraz oświadczenia (zgodnego z Regulaminem Konkursów) na adres matleen@gazeta.pl. Jeśli wyłoniona w konkursie osoba nie poda w terminie swoich danych do wysyłki, nagrodzona zostanie kolejna osoba.
Dane te zostaną przekazane sponsorowi nagród w celu dokonania wysyłki. Nagrody będą wysyłane wyłącznie na terenie Polski.

Treść oświadczenia:

“ Ja (imię i nazwisko) oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z Regulaminem konkursu przeprowadzanego przez Stronę „Słodkie okruszki – piecz i gotuj z sercem”. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach związanych z przeprowadzeniem Konkursu. Oświadczam dodatkowo, że zostałem/zostałam poinformowany/-a, że Administratorem moich danych osobowych przetwarzanych w celu przeprowadzenia Konkursu i wyłonienia zwycięzców jest Administrator strony slodkieokruszki.pl. Dane osobowe nie będą udostępniane innym podmiotom, poza upoważnionymi na podstawie przepisów prawa. Przysługuje mi prawo dostępu do moich danych oraz ich poprawiania. “
Print Friendly, PDF & Email

One comment

Dodaj komentarz