Kuchnia polska 1000 przepisów. Książka kucharska idealna dla każdego.

Kuchnia polska 1000 przepisów. Książka kucharska idealna dla każdego (1)Dziś chciałabym Wam polecić książkę „Kuchnia polska 1000 przepisów”, która na stałe zagościła na mojej kuchennej półce. Książka jest pozbawiona zbędnych zdjęć (,choć oczywiście kilka pięknych fotografii w niej znajdziecie). Dlaczego zbędnych? „Kuchnia polska 1000 przepisów” przypomina mi stare dobre książki kucharskie, które mimo już pożółkłych stron tak kocham i cenię. Jest pełna tradycyjnych, jak i lekko nowoczesnych potraw na zupy, sałatki, surówki, dania z drobiu, mięsne, z grilla, wegetariańskie, z owoców, przetwory, wędliny, nalewki itd. Znajdziecie w niej również przepisy na pyszne ciasta i ciasteczka oraz inne desery. To kilkaset pomysłów, które możecie wykorzystać na co dzień.

Kuchnia polska 1000 przepisów. Książka kucharska idealna dla każdego (4)

Kuchnia polska 1000 przepisów. Książka kucharska idealna dla każdego (2)

Kuchnia polska 1000 przepisów. Książka kucharska idealna dla każdego (3)

Jeśli nurtuje Was odwieczne pytanie „Co dziś podać na obiad?” wystarczy sięgnąć po książkę i… na pewno znajdziecie w niej nie jeden ciekawy i pyszny przepis, który będzie smakował Wam i bliskim. Inspiracji jest naprawdę wiele, możecie przygotować np. antrykot z indyka, grillowane frykadelki, dorsza duszonego w pomidorach, krokiety z ziemniaków lub popularny gulasz wieprzowy. A na deser podać bliskim ciasto czekoladowo-serowe z wiśniami, gruszkowca, bezy lub prosty przekładaniec z herbatników. Czyż to nie brzmi pysznie?

Wszystkie przepisy zostały przedstawione w sposób prosty i zrozumiały nawet dla początkujących kucharzy.

Kuchnia polska 1000 przepisów. recenzja (6)

Czy polecam tą książkę? Tak. Sama znalazłam w niej wiele zapomnianych już tradycyjnych przepisów, jak i kilkanaście nowych inspiracji.

 

„Kuchnia polska 1000 przepisów” do nabycia na stronie Troy Dystrybucja
Autor: opracowanie zbiorowe
Objętość: 400 stron
Okładka: miękka
Wydawca: Wydawnictwo Dragon

book-1771073_640

Print Friendly, PDF & Email

2 comments

Dodaj komentarz