Kucharz. Rodzinna gra planszowa. Wyd. Zielona Sowa

Kucharz. Rodzinna gra planszowa. Wyd. Zielona Sowa (1)Kucharz. Rodzinna gra planszowa. Wyd. Zielona Sowa (2)

Od dziecka uwielbiałam gry planszowe. Mają w sobie coś wyjątkowego. Siada się przy nich całą rodziną lub paczką znajomych i… po prostu świetnie się bawi. Bardzo cieszy mnie fakt, że moje dzieci również je uwielbiają, choć ze względu na ich wiek czasem grają według własnych zasad, to i tak zabawa jest wspaniała. Dziś chciałabym polecić Wam grę „Kucharz”. Jak sama nazwa wskazuje związana jest ona z gotowaniem 🙂 Moje dzieci często pomagają mi w kuchni, więc gra wywołała burzę radości. Teraz same mogą pobawić się w kucharzy, dobrać odpowiednie składniki i… pokonać mamę i tatę 😉

Kilka słów o…

Gra „Kucharz” Wyd. Zielona Sowa, to dwie rodzinne rozrywkowo-edukacyjne planszówki i gra w pamięć dla dzieci w wieku przedszkolnym w jednym pudełku.

Tak jak wspomniałam moje dzieci często wymyślają własne zasady gry, jednak staramy się też grać według tych przewidzianych przez producenta. Mamy do wyboru:

  • KUCHENNY WYŚCIG – wygrywa ten, kto jak najszybciej dotrze do mety. Uwaga, po drodze mogą spotkać cię różne kuchenne niespodzianki. Jedne są miłe np. „W kuchni roznosi się piękny zapach. Potrawa zapowiada się smakowicie – możesz rzucić kostką jeszcze raz”, inne mniej – tracisz kolejkę lub się cofasz. Kto dotrze do mety jako pierwszy

Kucharz. Rodzinna gra planszowa. Wyd. Zielona Sowa (4)

  • TAJEMNICZY PRZEPIS – wygrywa ten, kto jako pierwszy ugotuje smaczną potrawę. By rozpocząć grę graczom należy rozdać losowo po 3 karty z przepisami i ułożyć na planszy żetony z produktami w grupach: nabiał, warzywa, owoce itd. W każdej turze gracz rzuca kostką i przesuwa pionek o tyle pół ile oczek na niej wypadło. Kolor pola na którym stanie pionek odpowiada odpowiedniej grupie produktów np. żółte pola to produkty zbożowe, a niebieskie to nabiał. Gra jest naprawdę ciekawa i wciągająca 🙂 Przy okazji dzieci uczą się grup produktów.

Kucharz. Rodzinna gra planszowa. Wyd. Zielona Sowa (7)

  • GRA W PAMIĘĆ – wygrywa osoba, która jako pierwsza zbierze swoje składniki. Losujemy karty zaginionych składników. Następnie szukamy żetonów, które pasują do przepisu. W czym tkwi trudność. Żetony przed rozpoczęciem gry układamy obrazkiem do dołu. Kto ma najlepszą pamięć i znajdzie swoje żetony?

Czy polecam grę?

Tak. Piękne ilustracje, pomysłowa, uczy, wspaniała rozrywka dla całej rodziny. Gra doskonale sprawdzi się również w formie prezentu. Najmłodsi na pewno będą z niej zadowoleni. Polecam.

 Kucharz. Rodzinna gra planszowa. Wyd. Zielona Sowa (3)Kucharz. Rodzinna gra planszowa. Wyd. Zielona Sowa (5)Kucharz. Rodzinna gra planszowa. Wyd. Zielona Sowa (6)Kucharz Gra planszowa

Tytuł: „Kucharz”
Autor: Katarzyna Szumska
Data wydania: 2018
Ilustrator: Małgorzata Detner
Wiek czytelnika: 4-5 lat
Seria: ZAWODY – GRA
Wydawnictwo: Zielona Sowa
SOWA_30mm_podstawowe
Print Friendly, PDF & Email

6 comments

Dodaj komentarz