Kubki porcelanowe do herbaty. Czym się kierować przy wyborze?

Herbata znana jest na całym świecie. Kojarzy nam się z tradycją five o’clock oraz chłodnymi wieczorami, podczas których ogrzewamy się naparem z miodem i cytryną. Niewielu jednak wie, że herbatę spożywa się w różnych naczyniach, co jest powiązane nie tylko z gatunkiem napoju, ale też z pogodą i obyczajami panującymi w konkretnym regionie. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, dlaczego idealnym wyborem do picia herbaty jest porcelanowy kubek i czym kierować się podczas jego zakupu. 

Dlaczego warto wybrać porcelanę?

Porcelana jest materiałem szlachetnym i posiada wiele cech, które czynią ją długowieczną. Decydując się na kubki porcelanowe masz pewność, że herbata będzie w nich wolniej stygła, ponieważ porcelana jest bardziej szczelna niż np. szkło. Miłośnicy czarnej, mocnej herbaty nie muszą obawiać się o zafarbowanie kubków od osadu – wysokiej jakości porcelana nie wchodzi w reakcje z napojami, dlatego wystarczy umyć naczynie bieżącą wodą, by pozbyć się zabrudzeń. 

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru kubka?

Wybór prawdziwej porcelany może sprawić trochę trudności, jednak mam kilka wskazówek, które powinny ułatwić proces zakupowy. Tworzywo wysokiej jakości będzie przepuszczało światło, dlatego warto przyłożyć kubek z porcelany do źródła światła – gdy pojawi się łuna, mamy pewność, że materiał wykonania to porcelana. Wyżej wspominaliśmy, że brud nie reaguje z porcelaną, dlatego możesz wykonać też test atramentu. Do kubka wlej kroplę atramentu, zmycie go nie powinno stanowić problemu w przypadku wysokiej jakości porcelany. Decydując się na kubki porcelanowe warto sprawdzić, czy można myć je w zmywarce, ponieważ wiele zdobień blaknie podczas zmywania w wysokich temperaturach.

Więcej informacji na temat kwestii, które warto brać pod uwagę przy wyborze kubka znajdziecie na stronie sklepu Home & Passion.

Kolekcje naczyń do herbaty

Chcielibyśmy przedstawić nasze propozycje kubków do herbaty, w których można spożywać gorący napój podczas spotkań z przyjaciółmi, ale też na rodzinnych uroczystościach. Uniwersalny zestaw naczyń oferuje marka PiP Studio, dlatego w ramach kontrastu na szczególną uwagę zasługuje Blushing Birds Red oraz La Majorelle. Pierwsza kompozycja to eleganckie zestawienie czerwieni i złota z kwiatowymi zdobieniami. Kubki porcelanowe z tej kolekcji nadadzą charakteru i szyku każdej zaparzonej w nich herbacie. Kubki z serii La Majorelle cechują kolorowe kwiaty z dodatkiem pastelowego różu, co z pewnością przypadnie do gustu miłośniczkom romantycznych wnętrz. Kubki z tych, ale też innych kolekcji od PiP Studio można kupić w zestawach, dlatego świetnie nadadzą się również jako prezent.

Czy teraz już wiesz, jaki kubek wybrać? Mamy nadzieję, że tak! 

Print Friendly, PDF & Email

3 comments

  1. Weronika says:

    Przepiękne zdjęcia, nie potrafię żyć bez herbaty i szczerze mówiąc nie byłam nawet świadoma, że kubki z porcelany są tak ważne przy jej piciu i mają takie właściwości. Chyba czas na jakieś małe zakupki 🙂

Dodaj komentarz