Książki. Magazyn do czytania

I_OKLADKA #27.qxd

„Książki. Magazyn do czytania” to czasopismo nie tylko dla miłośników literatury, ale również dla tych którzy na jesienne wieczory lub chwile przy filiżance ulubionej kawy szukają interesujących tematów, niebanalnych tekstów czy ciekawostek. We wrześniowym magazynie m.in.

Trzy tygodnie męki Toma Hanksa

Nie ukrywam, że to właśnie ten tytuł zainteresował mnie najbardziej we wrześniowym numerze magazynu. Tom Hanks był mi znany dotychczas wyłącznie jako wspaniały aktor. Nie jedna jego rola mnie zachwyciła, do niejednego filmu wracam po raz kolejny. Ale jak znany aktor odnalazł się w roli „pisarza”. „Kolekcja nietypowych zdarzeń”, to opowiadanie o… Tego Wam nie zdradzę. Ale zachęcam do czytania.

Prawda ekranu

„Powiecie może, że książka jest zawsze lepsza od filmu. Otóż niekoniecznie. Na długie jesienne wieczory przygotowaliśmy dla was zestawienie ekranizacji nie gorszych, a w kilku przypadkach chyba nawet lepszych niż literackie pierwowzory. ” Ciekawa treść, która przy okazji przypomina nam o może już zapomnianych filmach i książkach o które niewątpliwe warto sięgnąć w tak chłodne dni.

Finałowa półka

Finaliści Nike – najważniejszej nagrody literackiej w Polsce – o książkach, które ich ostatnio zachwyciły, wciągnęły albo zainspirowały. warto przeczytać. Laureata Nike poznamy już 1 października.

Oczywiście, to tylko kilka tytułów jakie znajdziecie w magazynie. Na uwagę zasługuje również felieton o o Łukaszu Orbitowskim, który wyznaje skąd czerpie inspiracje na nowe książki czy tytułowy o Gombrowiczu.

Niektóre tytuły są „lżejsze”, inne cięższe. Magazyn jest naprawdę pełen ciekawych treści spośród których każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz