Książka na zimowe wieczory. Księgarenka przy ulicy Wiśniowej.

Księgarenka przy ulicy Wiśniowej RecenzjaDziś nie serwuję Wam słodkości, dziś zachęcam Was do przeczytania wspaniałej, magicznej książki. Bo czasem warto po prostu usiąść w ulubionym fotelu i przeczytać coś lekkiego, co pozwoli nam na chwilę odstawić wszelkie troski. „Księgarenka przy ulicy Wiśniowej”, to wspaniały zbiór ośmiu opowiadań napisanych przez znakomitych, polskich autorów takich, jak: Liliana Fabisińska, Agnieszka Krawczyk, Marta Obuch, Magdalena Witkiewicz, Gabriela Gargaś, Remigiusz Mróz oraz Alek Rogoziński. Książka ma w sobie to coś co nie pozwala jej odłożyć po kilku stronach, ma tą magię, która zachęca do czytania … czytania aż do ostatniej kartki. I takie właśnie książki cenię i lubię najbardziej.

W magię książek wierzy również właściciel tytułowej Księgarenki. Pan Alojzy prowadzi ją od prawie 50-lat. Nadchodzi jednak ten czas, w którym postanawia zamknąć swój sklepik z książkami. I tu zaczynają się nasze magiczne opowieści. Pan Alojzy postanowił bowiem obdarować swoich stałych bywalców książkami, które wybrał specjalnie dla nich. Książkami, które wpłyną na życie każdego obdarowanego.

„(…) ofiaruję im książki w prezencie… Na pożegnanie. Na dalszą drogę, niczym drogowskazy. Najlepsze książki jakie potrafił znaleźć”

I tak oto piękna i roztrzepana Celestyna otrzymała „Błękitny zamek” autorstwa Lucy Maud Montgomery, tajemnicza Alicja – „Alicję w krainie czarów” Lewisa Carrolla, Ryszardę Kociołek pan Alojzy obdarował „Wielką księgę Kubusia Puchatka”, a dla bezwzględnego reżysera przygotował „Opowieść wigilijną”. Jak książki wpłynęły na życie bohaterów możemy przeczytać w kilku wspaniałych opowiadaniach. Każde opowiadanie jest poświęcone innej osobie, napisane też jest innym stylem, charakterystycznym dla autora. Ale co najważniejsze każde ma swój urok. W książce znajdziemy ciepło, świąteczny klimat, nadzieję i wiarę w ludzi i lepsze jutro. Niejeden raz książka wywoła uśmiech na twarzy lub wzruszenie. Polecam Wam tą książkę. Ja na pewno jeszcze nie raz do niej wrócę. Miło jest przeczytać coś tak lekkiego w zimowy wieczór. Polecam Wam zajrzeć do księgarni internetowej, gdzie nie możecie kupić książkę „Księgarnia przy ulicy Wiśniowej”, jak i wiele innych wspaniałych nowości.

„Księgarnia przy ulicy Wiśniowej”
Objętość: 380 stron
Rok wydania: 2016
Wydawnictwo: Filia

taniaksiazka

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz