Krówki rzemieślnicze z KrówkoMania – tradycja i bogactwo smaku

Czy są tu wielbiciele krówek? Ja je uwielbiam od zawsze. To jedne z moich ulubionych słodyczy. Do dziś pamiętam jak dostawałam je z siostrą od rodziców i dzielnie dzieliłam całą partię pysznych krówek na pół. Jeśli rachunek nie był idealny, tata musiał zjeść nadprogramową krówkę 😉 Dziś moją miłość do krówek podziela też mój mąż i moje dzieci. Dlatego tak się ucieszyliśmy, gdy pewnego dnia przyszedł do nas box pysznych rzemieślniczych krówek od KrówkoMania.pl Co w nich jest wyjątkowego? Czy warto tam zamawiać krówki? Jakie krówki znalazłam w moim boxie?

Dlaczego KrówkoMania.pl ?

KrówkoMania.pl to pierwsza w Polsce krówkarnia on-line. Krówki produkowane są według najstarszej receptury, a cały ręczny proces zaczyna się od gotowania masy w niewielkich 50-kilogramowych kociołkach.  Następnie gotowa masa wylewana jest na specjalne stoły, gdzie powoli stygnie. Po wystygnięciu masy kroi się ją ręcznie w płaty, następnie w pasy, a później w kostki, które są ręcznie zawijane. KrówkoMania to też najwyższej jakości naturalne składniki: masło i pełne mleko. Wszystko bez zbędnych konserwantów, barwników i soli.

KrówkoMania to wspomnienie dzieciństwa plus 15 dodatkowych smaków. Cała oferta to:

 1. Krówka rzemieślnicza Mleczna Pospolita (tradycyjny smak)
 2. Krówka rzemieślnicza Chilli & Czekolada
 3. Krówka rzemieślnicza Mięta & Czekolada
 4. Krówka rzemieślnicza Kakaowa
 5. Krówka rzemieślnicza mleczna z bakaliami
 6. Krówka rzemieślnicza Zimny Chmiel
 7. Krówka rzemieślnicza Słodka żurawina
 8. Krówka rzemieślnicza ze Słonecznikiem
 9. Krówka rzemieślnicza Guma Balonowa
 10. Krówka rzemieślnicza z Nasionami CBD
 11. Krówka rzemieślnicza Mleczna Waniliowa (Lody Waniliowe)
 12. Krówka rzemieślnicza Kawowa
 13. Krówka rzemieślnicza Słony Karmel
 14. Krówka rzemieślnicza z Makiem
 15. Krówka rzemieślnicza Cytrynowa
 16. Krówka rzemieślnicza Mleczna z wiórkami kokosowymi (Mleczne malibu)

Tu każdy znajdzie coś dla siebie 🙂

Box pysznych rzemieślniczych krówek

Aby poznać smak wyjątkowych krówek rzemieślniczych od KrówkoMania, wystarczy złożyć zamówienie na stronie https://krowkomania.pl/ i wybrać interesujący nas box:

 • 5×400 g
 • 6×400 g
 • 8×400 g
 • Box mix 900 g lub skomponować swój własny box

Ja wybrałam box 8×400 g. W środku znalazły się 400 g paczuszki pysznych, świeżo przygotowanych krówek (to było widać od razu po odwinięciu pierwszego papierka).

W moim boksie znalazłam:

 • 2 x Krówka rzemieślnicza Mleczna Pospolita (tradycyjny smak)
 • 1 x Krówka rzemieślnicza Mięta & Czekolada
 • 1 x Krówka rzemieślnicza Słony Karmel
 • 1 x Krówka rzemieślnicza Guma Balonowa
 • 1 x Krówka rzemieślnicza z Makiem
 • 1 x Krówka rzemieślnicza Mleczna Waniliowa (Lody Waniliowe)
 • 1 x Krówka rzemieślnicza Kakaowa (Poranne kakao)

Muszę przyznać, że nie spodziewałam się aż takiego bogactwa smaku. Każda krówka faktycznie ma swój unikatowy smak. Krówka guma balonowa faktycznie przypomina w smaku gumę. Moje dzieci ją uwielbiają 🙂 Krówka Mięta & Czekolada to ulubiony smak mojej mamy. Ja rozsmakowałam się w Słonym Karmelu i krówce z makiem. Choć… tak naprawdę uwielbiam wszystkie smaki. Te krówki są naprawdę dobre! Polecam zamówić sobie choćby mały box degustacyjny i przekonać się o tym samemu.

Co ważne! To nie są krówki z marketu. Zobaczcie na zdjęcia i ich wnętrze. Zdjęcia są wykonane w różnym czasie (miałam awarię komputera i ten wpis… no cóż… miał się pojawić już jakiś czas temu). Na IG pokazywałam wam paczkę zaraz po otwarciu. Środek był ciągnący. Teraz krówki powoli kruszeją. I to je właśnie wyróżnia od marketowych. Zanim krówka skruszeje na dobre, pojawia się w jej środku „łezka” – na obwodzie krówki tworzy się już otoczka cukrowa, a ze środka wypływa jeszcze płynny karmel. To cecha, która wyróżnia prawdziwą rzemieślniczą krówkę. Krówki wciąż są przepyszne.

*wpis we współpracy z KrówkoMania. Dziękuję za możliwość spróbowania krówek.

 

 

Print Friendly, PDF & Email

6 comments

Dodaj komentarz