Konkursy internetowe – gdzie ich szukać i jak grać by zwiększyć swoje szanse?

Książka, kawa, słodycze, zegarek, meble, a nawet pieniądze… W obecnych czasach znajdziecie wiele konkursów z różnymi nagrodami. Wybór jest naprawdę duży. Firmy, strony, blogerzy zachęcają do udziału. Jeśli lubisz konkursy i marzy ci się wygrana próbuj. Aby coś wygrać należy grać! Ale co zrobić by znaleźć konkursy odpowiednie dla siebie? Gdzie szukać i jak grać by zwiększyć swoje szanse? Na co zwrócić największą uwagę biorąc udział w jakimś konkursie? Poniżej znajdziecie kilka cennych uwag. Mam nadzieję, że wam pomogą.

Gdzie szukać atrakcyjnych konkursów?

Sposobów jest wiele, choć obecnie jeden wychodzi na prowadzenie. A jest nim… internet. To tu na najróżniejszych stronach, bloga i portalach znajdziecie wiele ciekawych konkursów z atrakcyjnymi nagrodami. Ofert jest tak wiele, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Sama oczywiście zapraszam co jakiś czas na moją stronę czy fanpage, gdzie czekają dla Was ciekawe zabawy0. Od razu napiszę, że już niedługo pojawi się coś naprawdę fajnego. Zaglądajcie 😉

Ale gdzie jeszcze szukać konkursów? Polecam Wam strony skupiające  konkursy internetowe o różnorodnej tematyce, jak np. Fajne Konkursy. Taki portal naprawdę ułatwi wam zadanie i pozwoli zaoszczędzić czas. Wszystko jest tu odpowiednio uszeregowane, każdy konkurs ma swoją kategorię. I co najważniejsze wszystko jest w jednym miejscu. Możemy szukać nie tylko po kategoria konkursowych, ale też po rodzaju nagrody. Jeśli interesują nas kosmetyki, to wyszukujemy tylko takie konkursy itd. To zdecydowanie ułatwia znalezienie odpowiedniego konkursu.

Czytajcie uważnie zasady/regulamin konkursowy

O to zazwyczaj proszę wiele osób biorących udział w moich konkursach. Bo jeśli np. w zadaniu pisze wyraźnie, że aby wygrać należy odpowiedzieć na konkretne pytanie, to właśnie to musicie zrobić. Nie wystarczy dodać fajnego zdjęcia czy napisać „gram”. Każdy konkurs jest inny, wymaga innych odpowiedzi, innego zaangażowania. Czytajcie dokładnie regulamin.

Poza tym czytając dokładnie regulamin konkursu unikniecie nieprzyjemnych sytuacji. I tak oto moja koleżanka wygrała kiedyś wspaniały konkurs, ale… okazało się, że nagroda nie zostanie do niej wysłana. Należało się po nią zgłosić osobiście i to w przeciągu 24 h od ogłoszenia wyników. Może nie był by to problem, gdyby nie fakt, że od miejsca zamieszkania do miejsca, w którym należało odebrać nagrodę dzieliło ją wiele kilometrów. Takich sytuacji jest wiele. Poza tym czytanie regulaminu pozwoli nam oddzielić uczciwe konkursy od tych, w których nie warto brać udziału.

Regulamin, to podstawa!

Wykorzystaj swoje atuty

Każdy konkurs jest inny. Ja polecam Wam brać udział w takich, gdzie nie decyduje szczęście (choć i w tych od czasu do czasu można spróbować), ale wasz talent. Jeśli jesteście dobrze w gotowaniu zgłaszajcie się do tego typu konkursów, jeśli kochacie robić zdjęcia szukajcie właśnie takich, a może macie talent muzyczny, potraficie pięknie malować czy rymować? Wykorzystajcie to! Po to są właśnie konkursy artystyczne

Żeby wygrać trzeba grać!

I to jest podstawa! Jeśli chcecie wygrywać i brać udział w konkursach nie zrażajcie się początkowymi niepowodzeniami. Tak, to już jest, że nagród w konkursie zawsze jest mniej niż chętnych osób, które biorą w nim udział. Każdy uczestnik chce wygrać i na pewno każdy komu się to nie uda czuje się po troszku rozczarowany. Ale takie są zasady gry. Nie może wygrać każdy. Biorąc udział w konkursach pamiętajcie, że jest to tylko zabawa. Jeśli uda się wygrać – WSPANIALE! Ale jeśli nie, to się nie załamujcie i nie poddawajcie. Choć ta wymarzona nagroda na razie trafiła w inne ręce, być może za jakiś czas pojawi się inny podobny konkurs (takie sytuacje są częste) i tym razem, to wam uda się wygrać.

Podsumowanie

Życzę wszystkim powodzenia i dobrej zabawy. Dla mnie nastawienie do konkursu jest równie ważne. Tu trzeba się dobrze bawić. Nie można się stresować i podchodzić do wszystkiego zbyt poważnie. Traktujcie konkursy jako formę zabawy, bo w sumie tym właśnie są (lub powinny być). Zabawy, która może zakończyć się naprawdę fajnie 😉

Print Friendly, PDF & Email

4 comments

Dodaj komentarz