Kolorowe i bezpieczne zabawki dla najmłodszych (z pianki polietylenowej)

Kolorowe i bezpieczne zabawki dla najmłodszych (z pianki polietylenowej) (1)Moje dzieci uwielbiają się bawić … na podłodze. Chyba jak każde maluchy 😉 Dlatego przykładam dużą uwagę do tego, aby powierzchnia na której siedzą chroniła ich przed kontaktem z zimnym podłożem. Zwłaszcza, że często bawią się z nami również maluszki mojej przyjaciółki, a te nie mogą bawić się jeszcze na dywanikach itd (jeszcze wszystko próbują 😉 ). Od dawna w naszym domu było pełno najróżniejszych piankowych puzzli. Niestety z wielu nie byłam zadowolona, niektóre były zdecydowanie nieodpowiednie dla dzieci i przez to na jakiś czas z nich zrezygnowałam. Aż do poznania produktów firmy MALÝ GÉNIUS. Jest to czeska firma produkująca maty piankowe i puzzle piankowe 2D i 3D. Gdzie możecie nabyć ich produkty? Zachęcam do zajrzenia na stronę TOYFORMAT

toyformat logo

Teraz moje dzieci i odwiedzające nas maluchy mogą bawić się bezpiecznie pięknymi i kolorowymi zabawkami z pianki polietylenowej. Mata i puzzle są wyprodukowane z bezpiecznych materiałów i nie zawierają firmamidu, który niestety jest wykorzystywany przez inne firmy przy produkcji takich puzzli. Formamid, to substancja sprawiająca, że puzzle są miękkie, ale jest ona niebezpieczna dla dzieci. Zabawki firmy MALÝ GÉNIUS są nie tylko barwne, ale też rozwijają wyobraźnię i zdolności najmłodszych dzieci. Ale i starsza córeczka lubi się nimi bawić razem z resztą maluchów.

Kolorowe i bezpieczne zabawki dla najmłodszych (z pianki polietylenowej) (8)

Maluchy bawią się matą MAXI zwierzęta II. Składa się ona z 6 części o rozmiarach 32×32 cm przedstawiających postacie zwierząt, grubość 8 mm. Po rozłożeniu mata (puzzle) są wielkości małego dywanika 60×90 cm. Taka mata stanowi nie tylko wspaniałą ozdobę czy izolację termiczną chroniąc przed zimnym podłożem, ale jest też doskonałą formą zabawy. Dzieci z przyjemnością wyciągają kolorowe zwierzątka, bawią się nimi, a potem wkładają je na odpowiednie miejsce. Mata można łatwo myć, ma piękne kolory przez co może również stanowić ozdobę pokoju dla dzieci. Przeznaczona jest dla dzieci od 3 roku życia. Polecamy!

Kolorowe i bezpieczne zabawki dla najmłodszych (z pianki polietylenowej) (2) Kolorowe i bezpieczne zabawki dla najmłodszych (z pianki polietylenowej) (5)

Poza matą (puzzlami) polecamy również puzzle piankowymi 3D. Mój syn jest nimi zachwycony. Ciuchcia i wagonik są teraz jedną z jego ulubionych zabawek. I muszę tu szczerze przyznać, że niechętnie dzieli się nią z młodszymi 😉 Osobiście pierwszy raz spotkałam się z piankowymi puzzlami 3D i uważam, że jest to wspaniała, oryginalna zabawka, którą z czystym sumieniem Wam polecam. Puzzle piankowe 3D dedykowane są dla dzieci od 3 lat.

Ciuchcia 3d zawiera 27 części. Wykonana jest z pianki polietylenowej. Zabawka po złożeniu ma wymiary: 25×14,5×17 cm (długość x szerokość x wysokość), otrzymujemy ją w opakowaniu: 35x25x3cm. Wagonik 3d wykonany jest z tego samego materiału. Zawiera 17 części. Zabawka po złożeniu ma wymiary: 23x13x16 cm (długość x szerokość x wysokość), otrzymujemy ją w opakowaniu: 35x25x3cm. Obie zabawki można ze sobą łączyć tworząc pociąg.

Opisywane puzzle 3d są nie tylko kolorowe, ciekawe i bezpieczne, ale równie trwałe. Na początku bałam się, że w rączkach mojego synka szybko się rozlecą. Ale nic bardzie mylnego. Ciuchcia i wagonik po dziś dzień stoją w pokoju synka. Dodatkowo ten nie daje m chwili wytchnienia i przetestował zabawki na najróżniejsze sposoby. Ulubioną zabawą jest jazda po piankowej macie z wagonem pełnym figurek (pochodzących z tradycyjnych klocków dla dzieci): krówki, koniki itd. Wagonik wytrzymuje te obciążenia i co dnia sprawia tą samą radość mojemu dziecku.

Kolorowe i bezpieczne zabawki dla najmłodszych (z pianki polietylenowej) (6)

Mój synek uwielbia ten pociąg 🙂

Kolorowe i bezpieczne zabawki dla najmłodszych (z pianki polietylenowej) (3)Kolorowe i bezpieczne zabawki dla najmłodszych (z pianki polietylenowej) (11)

I jeszcze kilka zdjęć ze składania ciuchci i wagonika

Kolorowe i bezpieczne zabawki dla najmłodszych (z pianki polietylenowej) (9)Kolorowe i bezpieczne zabawki dla najmłodszych (z pianki polietylenowej) (10)Kolorowe i bezpieczne zabawki dla najmłodszych (z pianki polietylenowej) (4)

 

Czy warto kupić najmłodszym takie zabawki?

Zdecydowanie tak. My je polecamy!

 

Print Friendly, PDF & Email

11 comments

Dodaj komentarz