Kokosowo-kakaowe kuleczki daktylowe (zdrowe słodkości)

Kokosowo-kakaowe kuleczki daktylowe (zdrowe słodkości) (1)Dziś polecam Wam przepis na zdrowe słodkości. Kokosowo-kakaowe kuleczki daktylowe. Wspaniałe by zaspokoić chęć na coś słodkiego i o wiele zdrowsze od tradycyjnych ciasteczek 😉 Z podanej ilości wychodzi 6 sztuk kuleczek, oczywiście ilość składników możecie zwiększyć w zależności od potrzeb. Dla nas jest to wystarczająca porcja. Dwie lub trzy kokosowo-kakaowe kuleczki daktylowe zaspokajają chęć na słodkości 😉 Spróbujcie.

Kokosowo-kakaowe kuleczki daktylowe (zdrowe słodkości) (2)

Składniki:

  • 16 suszonych daktyli bez pestek – do kupienia w e-Dana
  • 2 płaskie łyżki manny kokosowej
  • 2 łyżki przegotowanej wody (u mnie lekko ciepła)
  • 1 lekko czubata łyżka ciemnego kakao
  • opcjonalnie odrobina karobu, słodkiego kakao lub wiórków do obtoczenia

Przygotowanie:

Do misy blendera z nożami wrzucamy daktyle. Dodajemy kokosową manne, chwilę miksujemy w blenderze. Następnie dodajemy 2 łyżki wody, znów chwilę miksujemy. Kolejno dodajemy 1 lekko czubatą łyżkę ciemnego kakao, miksujemy do uzyskania w miarę gładkiej masy z której będzie można w rękach uformować kuleczki. Warto miksować stopniowo.

Bierzemy niewielką ilość masy i w rękach formujemy kuleczki wielkości orzecha włoskiego. Każdą kuleczkę można później obtoczyć np. w odrobinie słodkiego kakao, karobie lub wiórkach kokosowych.

Kokosowo-kakaowe kuleczki daktylowe (zdrowe słodkości) (3)

Smacznego

Print Friendly, PDF & Email

One comment

Dodaj komentarz