Kiedy doba jest za krótka – mój sposób na organizację czasu

Będąc mamą dwójki żywiołowych maluchów czasem wydaje mi się, że doba jest po prostu za krótka. Bez odpowiedniego planowania i podziału obowiązków nie da się wszystkiego zrobić. Przez jakiś czas nie wyobrażam sobie bym mogła położyć się o jakieś normalnej godzinie, choć moje skarby już dawno słodko spały. Jednak jak tu się kłaść kiedy jeszcze jest tyle do zrobienia, a następnego dnia trzeba zaplanować tyle rzeczy. A to wyjazd do lekarza, wracając zrobić zakupy do domu i kupić rzeczy na wycieczkę dla córeczki, pójść z synkiem po nowe buciki, posprzątać w domu, pójść szybciej po dziecko bo dziś krótsze lekcje, wyprasować mężowi koszule na delegacje i jeszcze coś mu kupić (ale co to było…?), wysłać dokumenty, wykonać zlecenie, a i jeszcze wpis na blogu i… Czasem szło się pogubić, zapomnieć.

Gdy wszystkiego jest tak dużo wręcz niezbędna jest dobra organizacja czasu i zmotywowanie rodziny. Czasem bliscy po prostu nie zauważają, że żona/mama ma za dużo na głowie. Pokazanie wszystkiego „czarno na białym” bardzo ułatwia i otwiera niektórym oczy (zwłaszcza mężczyznom ;)). Ja wiem, że kobiety są postrzegane jako „supermenki”, które ogarną wszystko. Może czasem same budujemy taki wizerunek, ale w rzeczywistości i my potrzebujemy odpocząć, znaleźć chwilę na nasze hobby.

Jak to zrobić? Jak dobrze zaplanować czas?

No właśnie słowo „plan” jest, tu kluczowe. Warto wszystko spisać, podzielić sprawiedliwie obowiązki, zmotywować rodzinę. Same słowa nie wystarczą. Dlatego sięgnęłam po coś co zmieniło nasze życie i sprawiło, że wszystko jest możliwe bez „zadyszki”. A nawet i czas na jakieś przyjemności się znajdzie. I koniec z pytaniami o której dziś jedziemy, kiedy wizyta u lekarza. Wszystko jest teraz jasne i przejrzyste. O czym piszę? O planerze marki Familiowo.

Co ten mąż tam dopisuje? 😉

O Familiowo

Produkty marki Familiowo są autorskimi pomysłami współtworzonymi przez dzieci i dorosłych. Twórcy podeszli do wszystkiego z pomysłem i kreatywnością. Ten produkt nie tylko się sprawdza, ale też wspaniale wygląda i motywuje nawet najmłodszych.

Planer Familiowo – dlaczego warto go mieć?

Planer jest zestawem suchościeralnych tablic magnesowych. Dzięki temu można go zamiesić w miejscu, które dosłownie odwiedza każdy członek rodziny. Bo któż przejdzie obojętnie obok lodówki w kuchni 😉 I co dla mnie najważniejsze! Ten planer nie tylko ułatwia zorganizowanie czasu całej rodziny, ale ma też funkcję motywatora. Ja wybrałam planer na lodówkę Duo Premium (zestaw) Do wyboru macie też inne wersje (tu każdy znajdzie coś dla siebie)

Moje dzieci od razu zainteresowały się tablicą stworzoną z myślą o najmłodszych – „Motywator malucha” i mniejszą „Zadania dla całej rodziny”. Pierwsza pomaga w prosty sposób nagrodzić i zmotywować dziecko do wykonania jakiś prostych czynności, do których wcześniej podchodziło z niechęcią, np. poukładanie zabawek na półeczkach. Po wykonanym zadaniu maluch może dostać w nagrodę gwiazdkę lub kokardkę. Magnesiki przyczepiamy na drodze do latawca lub rakiety. Każda droga składa się z 7 pól. To taka swego rodzaju gra motywacyjna. Bo gdy maluch osiągnie metę (zgromadzi 7 magnesów) będzie czekała na niego nagroda (ustalona wcześniej przez nas). U nas sprawdza się to idealnie! Bardzo się cieszę, że tablica pozwala uzupełnić dwie motywacyjne ścieżki. W ten sposób obie moje pociechy widzą na wzajem swoje postępy i jeszcze bardziej ich to motywuje 😉

Druga tablica „Zadania naszej rodziny”, to dosłowny strzał w „10”. Pamiętam jak pierwszego dnia zaczęłam naklejać magnesy w swoim polu… Nie starczyło miejsca. Po chwili każdy chciał przełożyć jakieś moje zadanie w swoje puste pola „chcemy Ci pomóc mamusiu”. Nawet mąż coś sobie podoklejał 😉

Planer Familiowo okazał się u nas sukcesem. Już nie raz wieszałam na lodówce karteczki, zapisywałam rzeczy w kalendarzu. Jednak nie do końca się, to sprawdzało. Co sprawia, że planer Familiowo jest o wiele lepszy od tradycyjnych metod?

 • wszystko w jednym miejscu (możemy zaplanować tydzień, miesiąc, zapisać ważne wydarzenia, a nawet menu),
 • funkcja motywatora,
 • kolorowe piktogramy – małe kolorowe magnesiki, które od razu zwracają naszą uwagę i są zrozumiałe nawet dla dzieci,
 • wszystko można szybko zmazać,
 • planer ponadto stanowi doskonałą ozdobę lodówki 🙂

Co znajdziecie w zestawie:

 1. PLANER MIESIĘCZNY – tablica z uniwersalną formatką miesiąca umożliwiająca zaplanowanie rozmaitych wydarzeń w skali miesiąca.
 2. PLANER TYGODNIOWY – tablica z uniwersalną formatką tygodnia służy do zapisywania stałych zajęć, które powtarzają się co tydzień bądź umożliwia wykonanie szczegółowego planu zdarzeń mających miejsce w bieżącym tygodniu.
 3. Motywator Malucha – Tablica, dzięki której pozytywnie zmotywujesz Twojego kilkulatka. Odpowiednie zachowanie (np. wykonanie któregoś z obowiązków przydzielonych na tablicy Zadań Naszej Rodziny) nagrodzone zostanie możliwością umieszczenia magnetycznego piktogramu na stacji wiodącej do latawca lub rakiety.
 4. Zadania naszej rodziny – tablica, która pomaga zorganizować podział obowiązków domowych pomiędzy wszystkich członków rodziny.
 5. Ważne – specjalna przestrzeń do zapisywania informacji z kategorii wykrzykników!
 6. Nasze Menu – tablica ułatwiająca opracowanie tygodniowego jadłospisu dla Twojej rodziny.
 7. Zapiski – magnetyczny notatnik, na którym można zapisywać informacje które chcemy zabrać ze sobą, np. listę zakupów albo nr telefonu.
 8. Pisak – magnetyczny pisak suchościeralny ze z mazakiem (kolor czarny)
 9. Piktogramy – 54 magnetyczne piktogramy w 30 unikalnych wzorach
   
Wymiary całego zestawu: 50 x 70 cm
Rozmiary tablicy głównej: 41 cm x 52 cm
 

 

Print Friendly, PDF & Email

8 comments

Dodaj komentarz