Kick The Tick – skuteczne preparaty w walce z kleszczami

Lato, to czas odpoczynku, rodzinnych wycieczek. To czas radości. Niestety wśród zieleni traw czy chłodu lasu kryją się też niebezpieczeństwa. Kleszcze! Choć małe, to jakże groźne dla naszego życia. Odkąd zostałam mamą ochrona przed kleszczami, odpowiednie zabezpieczenie moich bliskich stało się dla mnie sprawą wręcz priorytetową. Przetestowałam już kilka produktów chroniących mnie i moją rodzinę przed kleszczami i… nie zawsze byłam zadowolona (czy to z efektów – niestety znaleźliśmy kleszcze czy to odrzucającego zapachu). Aż wreszcie trafiłam na produkty godne polecenia. Produkty, które zawsze mam przy sobie czy to w kosmetyczce czy plecaczku jadąc na wycieczkę. Produkty, które doceniła cała moja rodzina. A mowa o preparatach Kick The Tick.

Dlaczego odpowiednia ochrona przed kleszczami, jak również sposób ich usuwania jest tak ważny?

Kleszcze choć niepozorne i małe niosą ogromne zagrożenie dla naszego życia. Najczęściej mówi się oczywiście o boreliozie („choroba z Lyme”), zwanej również chorobą odkleszczową. Jest to bardzo groźna choroba wielonarządowa przenoszona na ludzi i zwierzęta przez kleszcze z gatunku Ixodes. Czynnikiem wywołującym chorobę jest bakteria Borrelia burgorferi.Niestety do tej pory nie wyprodukowano szczepionki przeciw boreliozie. Dlatego najlepszą metodą na uniknięcie zakażenia jest stosowanie odpowiedniej ochrony od podstaw (odpowiedni ubiór), sprawdzenie ciała po powrocie do domu, aż po odpowiednie środki odstraszające pasożyty.

Niezwykle ważne jest również szybkie i odpowiednie usuwanie kleszczy ze skóry. Pamiętajmy, że według badań co trzeci kleszcz może być nosicielem boreliozy, jak również innych niebezpiecznych zarazków. W celu ograniczenia ryzyka kleszcze należy usunąć tak szybko jak, to jest możliwe. Szacuje się, że ryzyko zakażenia jest najmniejsze w ciągu pierwszych 6 godzin od ukłucia kleszcza. Dlatego tak ważne jest, abyśmy posiadali odpowiednie preparaty do usuwania kleszczy. Pamiętajmy! Kleszcza nie wolno niczym smarować, gdyż kleszcz dusząc się wprowadza patogeny w skórę wraz z wymiocinami. Nie wolno go też rozerwać. Odpowiednie usunięcie jest podstawą.

Niestety u mojej bliskiej znajomej wystąpiła bolerioza. Została ona zdiagnozowana dość późno przez co wystąpiło mnóstwo komplikacji… Strasznych komplikacji! Dlatego szczerze polecam Wam zaopatrzyć się w odpowiednie preparaty. Zdrowie jest najważniejsze!

Ja i moja rodzina stawiamy na Kick The Tick

KICK THE TICK Max Repelent Plus 90 ml JUNIOR

Jak wiecie jestem mamą dwójki maluchów. Moje skarby, jak to dzieci, uwielbiają biegać po łąkach, parkach i innych zielonych miejscach. Dosłownie wszędzie ich pełno. Dlatego zawsze mam przy sobie spray, który skutecznie chroni przed kleszczami, komarami i meszkami.

Jego zalety:

  • można go stosować u dzieci od 3-go roku życia,
  • nie powoduje podrażnień skóry,
  • nie zwiera DEET,
  • trójskładnikowa formuła działa odstraszająco na owady i kleszcze oraz zakłóca ich receptory czuciowe,
  • preparat zapewnia skuteczną ochronę do 4 godzin,
  • ma przyjemny zapach (co jest dla nas ogromnym plusem! Stosowałam inne preparaty, których moje dzieci ze względu na zapach wręcz nie znosiły),
  • dostępny w dwóch pojemnościach: junior 90 ml lub pojemności ekonomicznej 200 ml

KICK THE TICK Max Repelent Plus 90 ml JUNIOR możecie nabyć w aptekach lub na stronie internetowej (tutaj)

Czy polecam? Zdecydowanie tak! Skuteczny, łagodny zapach, nie podrażnia skóry. Sprej zachwalany również przez moją siostrę. Ma go ze sobą na każdej wycieczce.

KICK THE TICK® expert Zestaw do bezpiecznego usuwania kleszczy

Drugim produktem, który każdy powinien mieć w swojej kosmetyczce czy apteczce jest niewątpliwie KICK THE TICK expert, czyli zestaw do bezpiecznego usuwania kleszczy. Jak już wspomniałam na początku wpisu odpowiednie usunięcie kleszcza jest niezwykle ważne. Często wiele osób decyduje się na skorzystanie z pomocy fachowca i udają się do szpitala. Niestety czas oczekiwania na lekarza i sam dojazd na miejsce może być zbyt długi. Dlatego warto mieć w domu odpowiednie „narzędzie”, które w prosty i skuteczny sposób pomoże pozbyć się niebezpiecznego kleszcza.

KICK THE TICK® expert to zestaw, na który składa się aplikator z pojemnikiem aerozolowym oraz przyrząd do usuwania kleszczy. Przeznaczony jest do usuwania kleszczy przyczepionych do skóry ludzi i zwierząt. Zawiera około 60 dawek, co pozwala na bezpieczne usunięcie około 20 kleszczy.  Zestaw zalecany jest do stosowania w celu ograniczenia ryzyka zakażenia chorobami przenoszonymi przez kleszcze, jak borelioza, babeszjoza, anaplazmoza czy kleszczowe zapalenie mózgu. Zestaw został tak zaprojektowany, aby pomóc nam usunąć kleszcze o różnych rozmiarach. Dwie różniące się wielkością końcówki służą odpowiednio do usuwania larw/nimf oraz dorosłych okazów.

Na jakiej zasadzie to działa? Użycie aplikatora zamraża i hamuje wydzielanie niebezpiecznej dla zdrowia zakaźnej śliny przez żerującego kleszcza. Zastosowana technologia APRF™ tworzy na ciele kleszcza trwałą powłokę, która zapobiega jego uszkodzeniu podczas usuwania (co jak podkreślałam wcześniej jest niezwykle ważne). Mieliśmy już okazję przetestować zestaw i usunąć bezpiecznie kleszcza. Cały proces jest niezwykle prosty i co najważniejsze skuteczny. O czym możecie się przekonać oglądając poniższy film instruktażowy.

KICK THE TICK® expert Zestaw do bezpiecznego usuwania kleszczy możecie nabyć w aptece lub na stronie internetowej (tutaj)

Czy polecamy produkt? Zdecydowanie tak. Ten i inne produkty Kick The Tick powinny być w każdym domu! Pamiętajcie zdrowie jest najważniejsze.

Print Friendly, PDF & Email

10 comments

Dodaj komentarz