Kartony i pudełka, co kreatywnego można z nich zrobić?

Jeśli chcemy pobudzić kreatywność naszych dzieci musimy myśleć niestandardowo. Tylko kreatywne pomysły w pełni je zaangażują i sprawią, że zapomną o elektronicznych pochłaniaczach czasu. Pokus jest dużo. Tablety, smartfony i ogromne telewizory. A wystarczy kupić kartony w sklepie papierniczym, aktywizować rolki po papierze toaletowym, czy wykorzystać zabezpieczenia i pudełka kartonowe potrzebne przy transporcie towaru takiego, jak sprzęt AGD i RTV. Tego rodzaju pudła kartonowe często lądują na śmietniku. Są duże i nieporęczne, ale kryją w sobie potencjał nie tylko do transportu. Trzeba go tylko dostrzec. Opakowania tekturowe mogą zamienić się w dom, robota, a nawet stół i krzesła. Karton klapowy, połączony z odrobiną szalonej wyobraźni, może być początkiem niesamowitej przygody i zabawy. Niekiedy sklepy odzieżowe mają w swojej ofercie zamówienia pakowane na prezent. Takie ozdobne opakowania również będą idealne do zabawy. Dodatkową zaletą, jaką niosą za sobą pudełka kartonowe, jest ekologia. Wtórnie wykorzystane opakowania kartonowe, służące do przewozu towaru, będą zabawą w pełni ekologiczną, pokazującą najmłodszym, jak ważny jest recykling i ekologiczne zachowania. Tego rodzaju zabawa pokazuje wtórne zastosowanie butelek, zakrętek, dokumentów, czy tektur różnej grubości. 

Kreatywne pomysły na wykorzystanie kartonu w zabawie, czyli co sprawi, że Twoje dziecko się uśmiechnie.

Każdy rodzić powinien znać kreatywne pomysły na wykorzystanie kartonu w zabawie. Produkty takie, jak pudełka kartonowe, to z pozoru tylko zewnętrzne opakowania. Jednak tkwi w nich potencjał, który możemy wykorzystać. Opakowania kartonowe bardzo często służą do transportu dużych gabarytów. Są idealnym zabezpieczeniem dla telewizorów, pralek, systemów audio, czy lodówek zamawianych ze sklepu internetowego. Tanie kartony lub darmowe zdobycze, będą idealną bazą do artystycznych projektów. Gromadzimy potrzebne materiały, zapraszamy do kontaktu nasze dzieci i rozpoczynamy niekończący się czas zabawy. Tu ograniczeniem jest tylko i wyłączenie wyobraźnia.

Każde zamówienie opakowane w karton, nawet ten o najbardziej nietypowych kształtach, może być początkiem fantastycznej zabawy. Projektów, które mogą powstać z opakowań kartonowych jest naprawdę wiele. Na twarzy dziecka pojawi się uśmiech, kiedy wspólnie z nim stworzymy kartonowy samochód przypominający, te które posiadają firmy kurierskie, kilkupokojowy dom dla lalek lub labirynt, z którego nie tak łatwo jest wyjść. Bezpieczny transport przysłuży się podwójnie. Z jednej strony ochroni urządzenia podczas przenoszenia, a z drugiej będzie źródłem kreatywnej zabawy z udziałem nietypowych przedmiotów. 

kartony

Co można zrobić kartonów? Zamek, miecz i domek dla lalek

Wielu rodziców zadaje sobie pytanie: co można zrobić z kartonowego pudełka? Niby proste zadanie, ale trzeba mieć w zanadrzu kilka pomysłów na czarną godzinę. Dzieci nie tolerują nudy. Im większe zaangażowanie i ciekawość wzbudzimy, tym dłużej będą się bawić. Kartony fasonowe, w których otrzymujemy ubrania zamówione w sieci, pozwolą stworzyć nowoczesnego, dziecięcego laptopa. Wystarczy dorysować klawiaturę, zaznaczyć ekran i doczepić myszkę wykonana z folii aluminiowej i sznurka. Z tektury falistej możemy zbudować kilkupiętrowy domek dla lalek. Z łatwością wytniemy okna i drzwi. Subtelnie oddzielimy kartonowe kondygnacje oraz wykończymy budowlę szpiczastym dachem.

W naszej ofercie ciekawych pomysłów znajdą się także zamki dla księżniczek, samochody dla rajdowców i namioty dla odkrywców. Pudełka ozdobne pozwolą stworzyć elegancką zagrodę dla zwierząt. Swój tymczasowy dom znajdą tam konie, kozy, krowy i kury. Idealnie dopasowane kartony sprawią, że pudła z łatwością zamienimy na kurnik, wybieg dla dziki zwierząt lub boxy dla zwierząt gospodarskich. Kartony ochronne z pakowania zajmują dużo miejsca. Odrobina wyobraźni, klej, nożyczki oraz taśma. To sprawdzony przepis na godziny radosnych zabaw z dziećmi. Własnoręcznie wykonany miecz również nie będzie miał sobie równych. Zamiast kupować kolejną plastikową zabawkę można stworzyć ją samodzielnie. To recyklingowe cudo, służące do bójek i bijatyk, można wykonać z rolki po papierze toaletowym, tektury oraz folii aluminiowej. Zastosowanie znajdą tu także potargane fragmenty kartonów, z których możemy przygotować tarcze. Zabezpieczone z pomocą folii stretch będą odporne na wodę i ataki kolorowych flamastrów.

Karnawał w kartonie, czyli robot stworzony z pudełek i pozostałych produktów służących do pakowania produktu do wysyłki.

Kiedy zamawiamy drogie sprzęty AGD zależy nam na bezpiecznej przesyłce. Nie chcemy, aby produkt się obił, czy porysował. Dobrze przygotowana dostawa uwzględnia zabezpieczanie produktu oraz odpowiednie pakowanie, za które odpowiedzialny jest oczywiście sklep. Jest to działanie niezbędne do komfortowej dostawy zamówienia. Użyte do wysyłki zabezpieczenia idealnie sprawdzą się podczas konstruowania karnawałowego kostiumu. A gdyby tak robot z kartonu?Jak zrobić strój karnawałowy? Potrzebne będzie zaledwie kilka produktów. Po pierwsze sporo opakowań kartonowych i dużo taśmy pakunkowej lub przeźroczystej. Po drugie stare pudełka i folia stretch. Po trzecie dobre nożyczki, naklejki i flamastry. Te produkty sprawią, że bez najmniejszego problemu, wyczarujemy strój robota z kartonu. Taki kostium z pewnością zadowoli trudnych klientów, takich jak dzieci.

pudełka

W poszukiwaniu potrzebnych kartonów warto wybrać się do pobliskiego sklepu sprzedającego sprzęt AGD. Warto zapytać sprzedawcę, czy nie zostały mu jakieś kartony i tektury służące do przewozu towaru podczas przeprowadzek. Czasami klienci korzystają z odbioru osobistego i rezygnują z dodatkowych zabezpieczeń. Jeśli w sklepie będą dostępne takie kartony warto z nich skorzystać. Nie ma dla nas znaczenia wymiar, czy wytrzymałość tych materiałów. Równie nieistotne jest to, jakie przedmioty były w nie zapakowane. Sklepu papiernicze także mają w swojej ofercie różne papiery i kartony. 

*artykuł sponsorowany

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz