Karpacz i okolice – co warto zobaczyć?

Karpacz to urokliwe miasto położone u podnóża Śnieżki. Któż z nas o niej nie słyszał. Jednak to nie tylko ten piękny szczyt przyciąga turystów do Karpacza. Samo miasto i jego atrakcje są świetnym pomysłem na spędzenie wolnego weekendu z rodziną lub przyjaciółmi. Karpacz to też doskonała baza wypadowa do zwiedzania innych okolicznych atrakcji. Co warto zwiedzić?

 

Śnieżka

Będąc w Karpaczu pierwsze kroki warto skierować właśnie na Śnieżkę. Na szczyt można się dostać pieszo. Do wyboru są różne szlaki o różnej trudności. Trasy są wyjątkowo urokliwe, a widoki wręcz zachwycają. Można też skorzystać z wyciągu na Małą Kopę i resztę trasy pokonać na pieszo. 

Kościół Wang

Kościół Wang to jedna z popularniejszych atrakcji Karpacza. Ta urokliwa drewniana konstrukcja bez gwoździ od lat przyciąga tłumy turystów. Miejsce zachwyca zarówno latem, jak i zimą, gdy czapa śniegu okrywa drewniane elementy i okolice kościoła. Położenie kościoła również jest jego zaletą. Stąd można zobaczyć całą okolicę i zrobić wyjątkowe zdjęcia. Warto zapoznać się też z bardzo ciekawą historią kościoła i dowiedzieć dlaczego skonstruowana w Norwegii budowla znalazła się pod Śnieżką.

Dziki wodospad na Łomnicy

Wybierając się na wyciąg na Małą Kopę warto odwiedzić jeszcze jedno miejsce jakim jest dziki wodospad na Łomnicy. Zieleń drzew, szum wody. To miejsce podoba się całym rodzinom. 

Mała Japonia

Niedaleko Karpacza, w małej wsi Przesieka, znajduje się urokliwe miejsce, w którym można odpocząć na łonie natury. Mała Japonia zachwyci bogactwem różaneczników, krzewów, drzewek Bonsai. Warto tam zajrzeć i poczuć się jak w Kraju Kwitnącej Wiśni. Ten ogród zachwyci każdego. Dodatkową zaletą jest duży plac zabaw dla najmłodszych spacerowiczów. 

Zamek Chojnik

Jeśli wybraliście się do Karpacza samochodem warto podjechać kawałek i wybrać się na Zamek Chojnik. W zależności od tego jaki szlak wybieramy, to już sama trasa do zamku może być ciekawa. Możemy zajrzeć do Dziurawego Kamienia, sprawdzić ukrytą Zbójecką Grotę, zerknąć na Skalny Grzyb i jeszcze przed zamkiem przystanąć na chwilę na punkcie widokowym, z którego można zobaczyć część Karkonoszy i Kotliny Jeleniogórskiej ze zbiornikiem wodnym w Sosnówce. A najlepsze przed nami. Jeszcze kawałek i jest. Stajemy przed średniowieczną warownią wznoszącą się na wysokości 627 m n.p.m. Największą atrakcją jest oczywiście widok z zamkowej wieży. Karkonosze, Góry Izerskie, Kotlina Jeleniogórska, Góry Kaczawskie, a nawet Rudawy Janowickie. Przy pięknej pogodzie zamkowa wieża oferuje nam niezapomniane widoki. 

/wpis we współpracy/

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz