Jeśli jakimś cudem… L. J. Shen – recenzja

„Jeśli jakimś cudem…” to nietypowa książka autorstwa L. J. Shen. Jak sama autorka pisze w podziękowaniach: „pozwoliłam sobie napisać zupełnie szaloną książkę, taką totalnie nie w moim stylu. (…) Ta książka miała być zwykłą komedią romantyczną na świątecznym klimacie, ale wyszło z niej zupełnie coś innego”. Ta książka jest inna niż wszystkie jakie miałam okazję czytać. Autorka zrobiła w niej twist najróżniejszych styli. Nietypowa, momentami mocna, zaskakująca, lekko dziwna, a jednak wypełniona miłością. 

Krótki zarys fabuły…

Aurora udaje się do Dublina. Poznaje tam ulicznego grajka Mala. Przeżywają cudowne chwile. Jednak ich miłość nie trwa długo. Aurora musi wracać do Stanów. Przed wyjazdem podpisują na serwetce umowę, że jeżeli jakimś cudem jeszcze się spotkają, porzucą wszystko, aby być razem. Mija 8 lat. Aurora ułożyła sobie życie u boku innego chłopaka. Jednak los sprawia, że znów spotyka się z Malem. Chłopak wciąż ma serwetkę… Czy miłość powróci? Jak to wszystko się ułoży?

Moja opinia

Książka „Jeśli jakimś cudem” L. J. Shen bardzo mnie zaskoczyła. Autorka zrobiła w niej mały twist różnych styli. Takie nowości z księgarni TaniaKsiazka.pl potrafią zaskoczyć. Wszystko zaczyna się od genialnie napisanego romansu. Z czasem jednak autorka zmienia wszystko i wprowadza do swojej powieści bardzo mocne i dziwne sceny. Scena z batonikiem nieco mnie zaskoczyła i zniesmaczyła jednocześnie. Dziwne są też dla mnie dopiski z punktu widzenia innych, nietypowych bohaterów, np. krowy. I tak początkowo urocza historia zaczyna się zmieniać… Czy na lepsze? Wszystko zależy od oczekiwań. Sugerując się początkiem i okładką myślałam, że otrzymam coś w rodzaju lekkiej historii o miłości. Nic bardziej mylnego. Tu dzieje się dużo, czasem aż zbyt wiele. To coś w rodzaju połączenia erotyki, szaleństwa, humoru z nutą romantyzmu. Czy mi się podobało? Mam mieszane uczucia. Na pewno książka była nietypowa. Momentami naprawdę dobra. Niestety innym razem autorka bardzo rozminęła się z moim gustem. Jeśli szukacie czegoś nietypowego, co potrafi zaskoczyć. Czegoś co zdecydowanie nie nudzi, to ta książka będzie dla was. 

*za egzemplarz do recenzji dziękuję księgarni TaniaKsiazka.pl

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz