Jelito drażliwe Leczenie dietą – recenzja

Osoby cierpiące na zespół jelita drażliwego wiedzą jak ciężko jest stworzyć pyszne, jednocześnie niepodrażniające przewodu pokarmowego posiłki. U mnie w rodzinie niestety też występuje ta choroba i z myślą o tej osobie moja domowa biblioteczka została uzupełniona o książkę „Jelito drażliwe. Leczenie dietą” autorstwa Hanny Stolińskiej-Fiedorowicz. Książka zawiera wszystko, co należy wiedzieć o zespole jelita nadwrażliwego (ZJN) oraz innych przypadłościach, z którymi jest ono mylone. Autorka podaje aż 140 przepisów dedykowanych różnym postaciom ZJN, a także propozycje modyfikacji dań, w przypadku nietolerancji poszczególnych składników lub diety wegetariańskiej.

Autorka wspaniale wyjaśnia czym jest zespół jelita drażliwego, jakie są jego przyczyny czy rodzaje, jak odróżnić go od innych przypadłości. Wymienia również dostępne diety w leczeniu jelita drażliwego. Wszystko, to jest opisane w sposób jasny i czytelny nawet dla laika w tym temacie. „Jelito drażliwe. Leczenie dietą” autorstwa Hanny Stolińskiej-Fiedorowicz, to nie tylko książka pełna informacji. To książka, która pozwoli w naturalny sposób złagodzić wszelkie objawy ZJN i to bez rezygnacji z pysznego jedzenia.

W książce znajdziecie aż 140 pysznych przepisów na śniadania, kolacje, sałatki, obiady, a nawet koktajle. Przepisów, z których może skorzystać każdy. Przepisy podzielone są na odpowiednie kategorie. Mamy do wyboru:

  • menu dla postaci biegunkowej ZJN
  • menu dla postaci zaparciowej ZJN
  • menu dla diety LOW FODMAP
  • menu polecane przy zakażeniu Candidą

Czy polecam? Tak. Jeśli Wy lub ktoś w Waszym otoczeniu cierpi na zespół jelita drażliwego, to warto sięgnąć po książkę Hanny Stolińskiej-Fiedorowicz.

„Jelito drażliwe. Leczenie dietą”
Autor: Hanna Stolińska-Fiedorowicz
Objętość: 260 stron
Wydawnictwo Zwierciadło

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz