Jamnikarium. Agata Tuszyńska i Lonia. Książka dla wielbicieli jamników.

jamnikarium-recenzja

jamnikarium-recenzja-3

Dziś książka inna niż wszystkie. Książka, która chwyci za serce przede wszystkim wszystkich miłośników jamników. „Jamnikarium” Agaty Tuszyńskiej, to niesamowicie napisana historia rodu jamników oraz wielu sławnych ludzi, którzy posiadali i kochali te zacne psy.

Fascynował silnych i niezależnych – Napoleona, Johna Kennedy’ego i królową Wiktorię.

Zachwycał wizjonerów – Picassa, Andy, Warhola, Fridę Kahlo.

Roztkliwiał Antoniego Czechowa i Marylin Monroe, Macela Prousta i Coco Chanel, Henry’ego Jamesa i Marlona Brando…”

Jak twierdzi autorka, również posiadaczka uroczego jamnika o imieniu Lonia, jamnik jest „żywym przykładem na to, że długość ma znaczenie. Niezgrabne znaczy piękne. A idealne proporcje to wymysł ludzi o ograniczonej wyobraźni”

jamnikarium-recenzja-7

jamnikarium-recenzja-5

Książka zawiera wiele ciekawych i zabawnych historii o jamnikach należących np. do Jacka Kuronia, Stanisława Lema, Beaty Tyszkiewicz.

jamnikarium-recenzja-2

Na kartkach tej pięknie wydanej książki znajdziemy dużo unikatowych zdjęć sławnych ludzi ze swoimi pupilami. Książka zawiera również historie pisane odręcznie przez Roberta Milecarka o swoim ukochanym Bafim, Joanny Rolińskiej o Kubusiu czy Marii Strzębosz o swojej Żabie i Mrówce. Autorka zostawiła także miejsce na „Twoją psią historię” i zdjęcie pupila, aby każdy miłośnik jamników mógł wpisać się w tą niezwykłą historię rodu niezgrabnych, ale jakże uroczych psów.

jamnikarium-recenzja-6

jamnikarium-recenzja-4

 

„Jamnikarium”
Autor: Tuszyńska Agata
Objętość: 352 strony
Oprawa: Twarda
Wydawca: MG

pantomasz-logo

Print Friendly, PDF & Email

One comment

  1. Megly says:

    Byłam kiedyś na Paradzie Jamników w Krakowie. Fajny event, miło go wspominam 🙂 Po książkę bym z chęcią sięgnęła, choćby ze względu na to, że moja Punia to taki w połowie jamniczek 😉 Pozdrawiam!

Dodaj komentarz