Jakie tło fotograficzne wybrać?

Jak powstają wyjątkowe zdjęcia? Piękne ujęcie chwili, kunszt fotografa, odpowiednie oświetlenie, pomysł, przemyślana kompozycja. Każdy element musi się zgadzać. Wszystko musi być odpowiednio dobrane. Pamiętajmy, że nie liczy się tylko to co z przodu. Często to właśnie tło jest tą przysłowiową kropką nad “i”. Jakie tła fotograficzne wybrać?

Jakie tło fotograficzne do zdjęć?

Tła fotograficzne dzieli się najczęściej ze względu na ich materiał wykonania. Mamy tła materiałowe, papierowe, winylowe, a nawet polipropylenowe. Wybór jest duży. Które tło wybrać?

Tła winylowe

Tła winylowe są najczęściej polecanym produktem do fotografii, zarówno dla profesjonalnych fotografów, jak i amatorów. Są wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Tego typu tła można z łatwością dobrać do każdej sesji. Przykładem może być strona Bingoland , gdzie można znaleźć zarówno tła klasyczne (białe, jednokolorowe), aż po tematyczne tła pasujące np. do stylizacji bożonarodzeniowej. 

Czy warto wybrać tła papierowe?

Ich dużą zaletą jest niska cena i duży wybór kolorystyczny. To dobre tła dla początkujących fotografów.

Tła materiałowe

To tła, których największą zaletą jest to, że można je dowolnie spinać, marszczyć i układać w zależności od zamysłu fotografa. Różna struktura tkanin, widoczna faktura umożliwiają stworzenie wyjątkowych stylizacji. Niestety w przypadku zabrudzeń tło materiałowe trzeba wyprać. 

Tło polipropylenowe

Tła polipropylenowe stosowane są najczęściej w fotografii studyjnej. Są odporne na wilgoć i zabrudzenia. Niestety podczas używania mogą ulec zagnieceniom, które niekorzystnie wpłyną na całą stylizację i zdjęcie.

Jakie tło będzie najlepsze? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Tła są indywidualnym wyborem fotografa. Ich wybór zależy też od tego co jest fotografowane, np. w przypadku fotografii kulinarnej ważne jest by wybrane tło było odporne na zabrudzenia czy wilgoć. 

/wpis we współpracy/

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz