Jakie soki owocowe warto pić?

Soki owocowe są źródłem wielu cennych witamin i minerałów, dlatego powinny stanowić składnik zdrowej i prawidłowo zbilansowanej diety. Lekarze i dietetycy podkreślają jednocześnie, że najzdrowsze są soki świeżo wyciskane, gdyż ich odpowiedniki z kartonów są sztucznie dosładzane, co znacznie podnosi ich kaloryczność. Jeśli lubisz pić napoje z owoców i chcesz włączyć je do codziennego jadłospisu, sprawdź, jak przygotować smaczne i zdrowe soki.

 

1. Domowy sok z wyciskarki wolnoobrotowej

2. Jak wybrać wyciskarkę wolnoobrotową?

Jedna szklanka soku z kartonu to niekiedy 200 kcal, z których większość pochodzi z cukrów. Napój z kartonu jest sztucznie dosładzany oraz pasteryzowany w celu wydłużenia przydatności do spożycia, przez co jest o wiele mniej zdrowy niż świeżo wyciskany sok z pomarańczy, jabłek, marchwi lub buraków. Jak samodzielne przygotować zdrowe napoje z owoców i nie tylko?

Domowy sok z wyciskarki wolnoobrotowej

Do wyciskania owoców i warzyw można używać sokowirówki, jednak jest to urządzenie, które ma jedną poważną wadę. Napoje z sokowirówki są pozbawione miąższu, który zawiera cenny błonnik. Ponadto z jednego owocu powstaje sporo odpadów, które trudno jest wykorzystać w jakikolwiek sposób. Jeżeli postawi się na wyciskarkę wolnoobrotową, już jedno jabłko wystarczy, by uzyskać szklankę zdrowego napoju. Urządzenie dokładnie wyciska cały sok z różnych produktów, dzięki czemu w soku znajdują się cząstki miąższu. Napój dostarcza dzięki temu maksymalną ilość witamin, minerałów i błonnika pokarmowego, który jest niezbędny do prawidłowej pracy jelit.

Wyciskarka umożliwia pozyskiwanie soku z owoców i warzyw bez potrzeby ich wcześniejszego obierania oraz usuwania gniazd nasiennych. Dzięki takiemu rozwiązaniu wprowadzanie zdrowych zmian w jadłospisie jest o wiele łatwiejsze i mniej czasochłonne. Szklankę soku można w kilka minut przygotować nawet o poranku, szykując się do pracy i przygotowując śniadanie.

Jak wybrać wyciskarkę wolnoobrotową?

Jeśli szukasz wyciskarki dla siebie, sprawdź ranking wyciskarek wolnoobrotowych, dowiesz się z niego jaką wyciskarkę wolnoobrotową wybrać. Dzięki niemu łatwiej Ci będzie zdecydować, które urządzenie jest odpowiednim wyborem do Twojego domu. Sprawdzisz, jakie funkcje posiadają różne modele wyciskarek i jaka jest ich moc. W ten sposób ocenisz, który sprzęt będzie najbardziej funkcjonalny. Ranking przyda Ci się, zarówno gdy szukasz urządzenia z myślą wyłącznie o siebie i zmianie własnych nawyków żywieniowych, jak i w sytuacji, gdy chcesz przygotowywać pyszne soki dla całej rodziny każdego poranka.

Print Friendly, PDF & Email

2 comments

Dodaj komentarz