Jakie są zalety korzystania z sauny fińskiej?

Korzystaliście kiedyś z sauny? Finowie traktują je jako najlepszy sposób na pozbycie się problemów zdrowotnych, stresu czy zmęczenia. Warto wziąć z nich przykład i samemu przekonać się o zaletach korzystania z sauny. Zyska na tym nie tylko wasze zdrowie, ale również uroda. Najpopularniejsza jest tzw. sauna sucha, która posiada wiele odmian – wśród nich najbardziej znana to sauna fińska. Sauna fińska (zwana też sauną suchą) to pomieszczenie wykonane z drewna lub nim wyłożone, wewnątrz którego stworzone są specjalne warunki (odpowiednia temperatura i wilgotność).

Zalety korzystania z sauny suchej

Zalet jest wiele. Wśród najważniejszych należy wymienić zmniejszenie stresu. Seans w saunie suchej odpręża, relaksuje, rozluźnia. Pobyt w saunie sprzyja również usuwaniu toksyn z organizmu, a więc poprawia ogólny stan naszego zdrowia. Sauna sucha wykazuje również właściwości poprawiające metabolizm. Polecana jest osoba dbającym o sylwetkę. Pod wpływem ciepła następuje też odblokowanie gruczołów łojowych, co pozwala ograniczyć nadmierne wydzielanie serum, odpowiedzialne m.in. za trądzik czy przetłuszczającą się skórę. Po seansach w saunie skóra staje się gładsza, delikatniejsza, lepiej wygląda.

Jak korzystać z sauny?

Najlepsze efekty daje pobyt w saunie przez 8-15 minut jednorazowo. Można wykonać trzy takie sesje. Pomiędzy każdym wyjściem i wejściem należy wziąć zimny prysznic i dokładnie się osuszyć. Po ostatnim wyjściu należy wypić dużą ilość wody.

Na rynku dostępne są rozwiązania, które umożliwiają stworzenie sauny fińskiej w domu, np. tutaj https://homegarden.com.pl/sauny-finskie Dzięki temu możemy swobodne zażywać dobroczynnych kąpieli suchych w wysokiej temperaturze w prywatnym zaciszu.

Przeciwwskazania

Przed pierwszym skorzystaniem z sauny warto skonsultować się z lekarzem, zwłaszcza jeśli cierpimy na jakieś choroby lub przyjmujemy leki. Dotyczy to w szczególności osób mających problemy z sercem, ciśnieniem, astmą, osób chorych na nowotwór, epilepsję, jaskrę, mających chorobę Parkinsona, stwardnienie rozsiane, ostre stany reumatyczne lub są po zabiegu chirurgicznym. Przeciwwskazaniami do korzystania z sauny są również, m.in. ciąża, miesiączka, stan podgorączkowy.

Korzystaliście kiedyś z sauny suchej? Jakie są Wasze wrażenia?

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz