Jakie są korzyści z wymiany walut w e-kantorach?


Zrobiło się ciepło. Wiosna, to idealny czas na planowanie najróżniejszych rodzinnych wycieczek. Ostatnio postanowiliśmy, że jeśli czas i fundusze pozwolą wyjedziemy za granicę. Zaplanowałam już wszystko, włącznie z wymianą walut w e-kantorze. Dlaczego Internetowykantor.pl, a nie stacjonarny? Poniżej najważniejsze (według mnie) zalety wymiany walut w e-kantorach.

Jedną z najważniejszych zalet e-kantorów są niewielkie różnice między ceną zakupu, a sprzedaży. Już nie raz zwlekałam do ostatniej chwili, by wymienić gotówkę czekając na lepsze ceny w osiedlowym kantorze. I nie raz niestety byłam na tym stratna.

Szybkość transakcji. Tak, tak tu to zaledwie kilka kliknięć, które możemy wykonać właściwie o dowolnej porze dnia. W przypadku kontorów stacjonarnych niekiedy musiałam czekać w długich kolejkach lub biec, aby zdążyć przed zamknięciem. Dodatkowo wiązało się, to z niebezpieczeństwem. Wymiana walut w e-kantorach jest dobrze zabezpieczona. Podobnie jak nasze konto w banku. Jeśli wymieniamy większą sumę nie musimy się obawiać, że po wyjściu z wąskiej uliczki (dlaczego zawsze kantory są w takich miejscach?) ktoś nas okradnie.

Stały dostęp. Jest to niezwykle wygodne. Jeśli tak jak my często decyzję o wyjeździe podejmujecie właściwie na ostatnią chwilę (raczej mówię, tu o wycieczkach do Czech, a nie np. do Egiptu ;)) lub macie taką pracę, że jesteście ciągle w drodze, to kantor internetowy będzie dla Was idealnym rozwiązaniem.

Dostępność walut i rabaty. Tu nigdy nie zabraknie waluty kraju do którego się udajemy, choćby był dość egzotyczny. Dodatkowo nasza historia transakcji umożliwia otrzymanie pewnych rabatów, a to chyba przemawia do każdego, prawda? 🙂

I co równie ważne – całej wymiany możemy dokonać z domu przy filiżance ulubionej kawy 😉

Korzystaliście już z kantorów internetowych? Jakie są wasze opinie na ten temat?


Print Friendly, PDF & Email

3 comments

Dodaj komentarz