Jakie perfumy wybrać?

Perfumy to jeden z klasyków, który sprawia, że każda z nas czuje się wyjątkowo. My kobiety uwielbiamy, jak lekka mgiełka ulubionego zapachu nas przyjemnie otula i towarzyszy nam przez cały dzień. Dobre perfumy są nas jak wyjątkowe ubrania lub piękna biżuteria. Choć ich nie widać, to sprawiają, że czujemy się piękniejsze. Oczywiście każda z nas ma ulubione mark. Co jednak z ich ceną? Markowe perfumy to spory wydatek. Co zrobić, jeśli nasz budżet nie pozwala na kupienie ukochanych markowych perfum? Czy można kupić dobrej jakości zamiennik?

Dobre nie zawsze musi oznaczać drogie

Perfumy, zwłaszcza te najbardziej znanych marek, uznaje się za towar luksusowy. Towar, którego cena często przyprawia o zawrót głowy i powoduje niemałe spustoszenie w naszym portfelu. Często jest tak, że aby móc cieszyć się ukochanym zapachem zbieramy na niego długie miesiące lub czekamy aż ktoś z bliskich podaruje nam ukochane perfumy w prezencie. Czemu tak jest? W przypadku markowych perfum nie płacimy tylko za sam zapach. Tu płacimy również za markę, opakowanie i trwałość. Oczywiście fajnie jest, gdy na półce znajdzie się oryginalny flakonik, ale nie każdy ma taką możliwość. Często też chcemy wypróbować nowy zapach. I tu pojawia się obawa, że wybrany perfum może okazać się pomyłką, a wydana (niemała) kwota przepadnie. Czy jest na to rozwiązanie?

Odpowiedniki markowych perfum

W Internecie można znaleźć dobre sklepy, jak Fabryka Zapachu, które oferują zamienniki znanych zapachów świata dla kobiet i mężczyzn. Takie francuskie perfumy ucieszą nie tylko ceną, ale też jakością. Wybierając dobrej jakości lane perfumy możemy cieszyć się ulubionym zapachem nie wydając przy tym fortuny. Dodatkowo śmiało możemy zamawiać inne zapachy do wypróbowania. Tu koszt nie przyprawia o zawrót głowy, bo płacimy głównie za to co znajduje się w buteleczce, a nie kolorową etykietę czy znaną markę.

Po jakie perfumy sięgamy najczęściej?

To jakie perfumy wybieramy zależy zawsze od naszych indywidualnych upodobań. Jedne z nas zachwyca klasyka i słodka kompozycja. Inne pociąga delikatne cytrusowe orzeźwienie. Jeszcze inne lubią się wyróżniać i otula je mocna, choć oryginalna orientalna woń. Do takich osób należy moja przyjaciółka. Kupując jej prezent wiem, że muszę wybrać coś mocniejszego, co nie zginie w tłumie. Ona jest pewna siebie i jej perfumy również to odzwierciedlają. Ja należę do osób ceniących klasykę i subtelność. Dlatego często sięgam po odpowiedniki perfum Chanel. Okazuje się, że choć tańsze, to nadal mają zachwycającą moc. Dobre lane perfumy stworzone przez specjalistów na podstawie oryginalnej mieszanki naprawdę kryją w sobie zapach, który kocham. Poza tym potrafią utrzymać się na długo na skórze. Nie wydając fortuny mogę uwodzić pachnąc ukochanym Chanel No. 5 😉 Jednak czy warto pozostać na jednym zapachu? Kupując zamienniki mogę sobie śmiało pozwolić na więcej. I tak Chanel jest na wyjścia z mężem, coś mocniejszego na wyjątkowe okazje, a cytrusowe nuty na nasze długie wyjazdy. Bo czy trzeba pozostawać na jednym? Czy w szafce mamy tylko jedną parę butów? Zdecydowanie nie. W przypadku perfum również warto zaszaleć i spróbować różnych zapachów. Zwłaszcza jeśli nie wiąże się to z wydaniem fortuny.

Nie tylko kobiety lubią ładnie pachnieć

Pamiętajmy, że nie tylko my kobiety lubimy ładnie pachnieć. Warto namówić też naszego ukochanego mężczyznę do zakupu perfum. Markowe ceny mogą odstraszyć oszczędniejszych panów. Jednak wybierając tańszy odpowiednik portfel już nie ucierpi i nasz mężczyzna może dać się przekonać. Dobrze dobrany męski perfum może zdziałać cuda. On będzie się czuł lepiej, a my… Każda z nas chyba lubi, gdy nasz ukochany pięknie wygląda i pachnie. Prawda?

 

 A ty po jakie perfumy najczęściej sięgasz? Czy masz swój jeden ulubiony zapach, czy jednak lubisz od czasu do czasu coś zmienić?

 

*artykuły sponsorowany

Print Friendly, PDF & Email

One comment

Dodaj komentarz