Jakie buciki dla dziecka na wiosnę?

Pierwszy dzień wiosny. Pogoda coraz ładniejsza. Słońce zaczyna przyjemnie ogrzewać twarz. To idealny czas na długie rodzinne spacery. To też najlepszy czas na przeglądnięcie szafy i zrobienie małych zakupów. W końcu grube kurtki, szaliki i ciężkie zimowe buty będą schowane. Teraz czas na coś lżejszego. Co kupić dziecku na wiosnę? Jakie buty będą najlepsze?

Na co zwrócić uwagę wybierając buty na wiosnę?

Na półkach sklepowych piętrzą się stosy różnych bucików. Półbuty, adidasy, sandałki, pantofelki, trzewiczki. Wszystkie kolorowe i chwytające za serce. Należy jednak pamiętać, że wygląd i kolorowe ozdóbki mają drugorzędne znaczenie.

Dobre przewiewne materiały

Najważniejsze jest by buciki były wygodne i dobrze do stopy dziecka. Godne polecenia są tu buciki mayoral, które są wykonane z wysokiej klasy materiałów naturalnych i przewiewnych. Materiał z jakiego wykonane jest obuwie ma ogromne znaczenie. Dziecko jest ruchliwe, przez co łatwiej o przepocenie stopki. Dlatego dobry wiosenny bucik musi być wykonany z przewiewnego materiału. Wspomniane  buciki mayoral są wykonane z materiałów pozwalających stopie oddychać.

Lekki bucik z elastyczną podeszwą

Nie bez znaczenia ma też lekkość obuwia. Zbyt ciężkie buciki utrudniają chodzenie i mogą prowadzić do różnych wad postawy. Wiosenny bucik dla dziecka powinien być lekki. Nasz maluch powinien w nim móc swobodnie wędrować i biegać. Ciężkie buty zostawmy na zimowe dni. Warto też zwrócić uwagę na podeszwę. Powinna być elastyczna i antypoślizgowa. To niebywała zaleta w przypadku dziecięcych butów. Jeśli podeszwa wiosennych bucików będzie zbyt sztywna, to dziecku po prosu będzie niewygodnie.

buciki mayoral

Odpowiedni rozmiar

Kupując buty na wiosnę czy na inną porę roku zawsze musimy też wybrać właściwy rozmiar obuwia. Tu liczy się nie tylko długość, ale też szerokość stopy. Rozmiar bucików dla dziecka powinien być tak dobrany, aby było w nich miejsce na swobodne ruchy palców oraz na wzrost stopy. Dziecięce stopy szybko rosną. Nie możemy kupować bucików „na styk”. Dziecku ma być w nich wygodnie.

Sznurowane czy na rzepy?

Kolejnym ważnym aspektem przy wyborze butów dla dziecka jest rodzaj zapięcia. Małym dzieciom warto wybierać buty na rzepy, bo to ułatwia samodzielne zakładanie, starszym można już kupić buciki sznurowane. Tu znów ważna jest wygoda.

Jakie buty na wiosenne spacery?

Zaczęła się wiosna. Jakie buty dla dziecka najlepiej kupić? Najczęściej wymieniane i polecane są tu półbuty lub trzewiki. Dobrze jest też mieć w szafie parę dobrych sportowych bucików. Ważne żeby buty dla dziecka były wykonane z miękkiej, naturalnej skóry, jak mayoral buty. To naprawdę godna polecenia marka butów dla dzieci, która przy produkcji obuwia sięga po wysokiej klasy, naturalne materiały. W butach wykonanych z takiego materiału noga maluszka z pewnością się nie spoci. Takie buty sprawdzą się w różnych warunkach. Są też odporniejsze na „pomysły” dzieci. Maluszki skaczą, kopią, biegają, ślizgają się. Mają mnóstwo pomysłów. Bucik musi to wytrzymać. 

mayoral buty

Gdy słońce mocno grzeje…

Niektóre z mam już kupują buciki na gorące dni. Pierwsze dni wiosny to jeszcze nie czas na sandałki. Jednak w sklepach pojawia się dużo promocji i można już o nich pomyśleć. W końcu sandałki moyoral to świetny pomysł na gorące dni. Przy zakupie sandałków dla dziecka, podobnie zresztą jak w przypadku każdych innych butów, trzeba zadbać, aby były odrobinę dłuższe od stopy dziecka oraz miały odpowiednią szerokość. Ważny jest też materiał z jakiego są wykonane. Tu również warto sięgnąć po obuwie wykonane z naturalnej skóry, jak sandały mayoral Wybór sandałków należy uwzględnić do wielu dziecka. Wybierając sandałki dla najmłodszych pociech warto zwrócić uwagę na to, by buciki były zabudowane z przodu, bo to zmniejsza ryzyko urazu paluszków. Warto też zwrócić uwagę na to czy sandałki mają zapiętek, który usztywnia stopę i podtrzymuje piętę. Dla większych dzieci można już wybrać inne modele sandałek.

Na deszczową niepogodę

Wiosna to czas, w którym wyciągamy z szafy lżejsze ubrania. Kupujemy lżejsze buty. Nie można jednak zapominać, że wiosenna pogoda bywa zmienna. Jednego dnia piękne słońce, a następnego ulewny deszcz. Dlatego kupując nowe buciki dla dziecka, warto znaleźć w szafie miejsce na kalosze. Kolorowe gumiaczki idealnie chronią dziecięce nogi i… pozwalają na wesołe skoki po kałużach. Dzieci to uwielbiają 😉

*artykuł sponsorowany

 

 

Print Friendly, PDF & Email

One comment

Dodaj komentarz