Jaki prezent wybrać na chrzciny dziecka?

Jaki prezent wybrać na chrzciny dzieckaGdy rodzice zaproszą nas na piękną ceremonię chrzcin często nasuwa się pytanie “Co kupić maluszkowi? Jak prezent wybrać na chrzciny dziecka?” Chrzest to piękna i podniosła uroczystość, dlatego warto zadbać o to, aby prezent pasował do uroczystości. Najpopularniejszymi prezentami na chrzest są wszelkiego rodzaju dewocjonalia i pieniądze, ale dobrymi i taktownymi prezentami mogą być również inne propozycje.

Praktyczne prezenty

Zarówno dzieci, jak i ich rodzice ucieszą się na pewno z praktycznego prezentu. Prezentu, który wykorzystać można od razu. Zabawki, fotelik samochodowy, kocyk, zestaw kosmetyków dla dziecka itd. Przed zakupem takich prezentów warto dowiedzieć się czy dziecko nie ma już tych rzeczy. Jeśli zdecydujecie się na prezent w formie zabawki warto wybrać np. matę edukacyjną, “pchankę” czy zabawkę interakcyjną.

Tradycyjne prezenty

Biżuteria, to prezent na chrzest, który od lat należy do tych najbardziej tradycyjnych i najczęściej wybieranych. Medaliki, łańcuszki, zawieszki o różnym kształcie i o różnym wzorze. Propozycje mogą być w pełni nowoczesne, w formie misia, anioła, koniczynki lub religijne z symbolem świętego. Poza biżuterią do tradycyjnych propozycji należą również: piękne obrazki święte, Biblia czy albumy lub wyjątkowe ramki na zdjęcia. Ważne, aby wybrany przedmiot był pięknie wykonany i odpowiednio zdobiony, aby pasował do uroczystości.

A może coś oryginalnego?

Prezentem na chrzest, który na zawsze pozostanie w pamięci może być sesja zdjęciowa. Może zostać zrealizowana w dniu chrztu, ale też później. Pozwoli w piękny sposób utrwalić ten wyjątkowy dzień lub po prostu piękne chwile z dzieckiem. Pamiętajcie jedynie, aby wybrać fotografa, który specjalizują się w pracy z dziećmi. Robienie zdjęć maluchom nie jest najprostszym zadanie. Wiele z moich koleżanek miało takie sesje i… były nimi zachwycone. A pamiątkę mają po dziś dzień.

A Wy jaki prezent polecacie: praktyczny, tradycyjny czy oryginalny?

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz