Jaka tapeta do pokoju dziecka?

Jaka tapeta do pokoju dziecka?

Aranżacja pokoju dziecka to nie lada wyzwanie dla każdego rodzica. Pokój powinien być nie tylko łady. Tu każdy element powinien też stymulować rozwój i pobudzać wyobraźnię małego domownika, a przy tym być oczywiście bezpieczny. Meble, odpowiednie dodatki czy oświetlenie. Nie wolno przy tym wszystkim zapominać o ścianach. Ich duża powierzchnia jest idealna by stworzyć coś wyjątkowego. Wystarczy odpowiednia tapeta ścienna. 

Dlaczego tapeta w pokoju dziecka to dobry wybór?

Tapeta ma wiele zalet. Poza praktycznymi, jak możliwość zamaskowania krzywizn lub łatwość położenia. Tapety wyróżnia przede wszystkim ogrom wzorów, tekstów i faktur. Wystarczy przyjrzeć się np. ofercie  https://eudajmonia.eu/. Tu każdy znajdzie coś dla siebie i sprawi, że wnętrze stanie się wyjątkowe i przytulne.

Jaka tapeta dla dziewczynki, a jaka dla chłopca?

Bardzo często tapety dla dziewczynek występują w odcieniach różu, fioletu czy bieli. Do tego kwiaty, motylki czy jednorożce. Jednak nie jest to jedyny wybór. Nie powinniśmy się tu ograniczać i sugerować trendami. Wybór odpowiedniej tapety do pokoju, w którym mieszka mała dziewczynka zawsze zależy od naszego indywidualnego gustu i oczywiście od upodobań małego mieszkańca. Jeśli dziewczynka uwielbia podwodny świat, a my kolor niebieski, to czemu nie ozdobić właśnie w ten sposób pokoju? Paseczki, gwiazdki, kropki, tu wszystko jest możliwe. Tu ogranicza nas jedynie wyobraźnia. 

Jaka tapeta dla chłopca?

Tu również nie ma ograniczeń. W zależności od wieku i upodobań, dzięki odpowiednio dobranej tapecie pokój chłopca może przeobrazić się w prehistoryczną ziemię opanowaną przez dinozaury, w dżunglę pełną różnych zwierząt lub kosmos. Wybór tapet do pokoju chłopca jest ogromny.

/wpis we współpracy/

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz