Jaką spacerówkę wybrać dla dziecka?

Wybór odpowiedniego wózka dla dziecka to jedna z ważniejszych decyzji jaką muszą podjąć rodzice. Spacerówka ma nie tylko zapewnić komfort i bezpieczeństwo dziecku, ale być też wygodna dla rodzica. Na rynku można znaleźć całą masę różnych modeli spacerówek. Czym się kierować przy ich wyborze?

Czym się kierować przy wyborze spacerówki dla dziecka?

Wybór dobrej spacerówki wcale nie jest taki łatwy. Na rynku dostępnych jest wiele modeli. Współczesne spacerówki odbiegają od tego, z czego korzystali nasi rodzice. Zastosowane rozwiązania znacząco podnoszą komfort codziennego życia z maluszkiem. Są bezpieczniejsze, zwrotniejsze, można je składać, wiele z nich ma szereg różnych udogodnień. To wszystko oczywiście jest ogromną zaletą, ale też sprawia, że rodzic nie wie, który wózek wybrać. Na co powinniśmy zwrócić uwagę wybierając wózek spacerowy dla dziecka?

Podstawą jest bezpieczeństwo

Dziecko to skarb, o który należy dbać. Dlatego pierwszą rzeczą jaką należy mieć na uwadze wybierając spacerówkę, to sprawdzenie pasów, które zapewniają bezpieczeństwo maluszka. Dobra spacerówka powinna być wyposażona w 5-punktowe pasy, podobne do tych jakie można znaleźć w fotelikach samochodowych. Warto też zwrócić uwagę na zapięcia, by dziecko samo nie mogło odpiąć pasa podczas spaceru.

Co jeszcze ma znaczenie? Wielkość i składanie

Jeździsz z dzieckiem samochodem lub autobusem? Zależy ci na czasie i wygodzie? Wybierając spacerówkę koniecznie sprawdź jej rozmiary i to czy łatwo ją złożyć i rozłożyć. Spacerówka bez problemu powinna się zmieścić do bagażnika samochodu. Nie może też sprawiać kłopotów ze składaniem czy rozkładaniem. Przy dziecku liczy się czas. Jeśli wybraną spacerówkę jest w stanie złożyć tylko mężczyzna, to nie powinno się jej wybierać. Spacerówka musi być wygodna dla obojga rodziców. Niektóre spacerówki można złożyć w ciągu kilku sekund i to jedną ręką. Takie rozwiązania są idealne dla matek. Wysokość wózka też ma znaczenie.

Jaki wózek spacerowy dla wysokich rodziców?

Wysocy rodzice mają problem z doborem spacerówek. Wózek ma być przecież nie tylko wygodny i bezpieczny dla maluszka, ale też dobrze służyć jego rodzicom. Każdy rodzic pragnie mieć dziecko na wyciągnięcie ręki. Niestety dużo wózków jest zbyt niska dla wysokich rodziców. Wybierając taki model rodzice muszą się ciągle schylać. Czy są dostępne modele, które pozwalają tego uniknąć i zapewniają komfort użytkowania również wysokim rodzicom? Oczywiście. Przykładem jest wózek  Stokke Xplory X, który został wypuszczony na rynek przez norweskiego producenta. Można go zobaczyć np. tutaj: https://www.3kiwi.pl/product-pol-49341-Stokke-R-Xplory-R-X-wysoki-wozek-spacerowy-Rich-Black.html Ten model należy do najwyższych wózków dostępnych na rynku. Ma oryginalny stelaż oparty o centralny, oryginalny w formie trzpień, który pozwala na zastosowanie mechanizmu regulacji wysokości osadzenia zarówno gondoli jak i samego siedziska spacerowego.

Jakie koła powinna mieć dobra spacerówka?

Dobra spacerówka nie tylko ładnie wygląda, jest bezpieczna dla maluszka i dobrze się składa. Komfort używania zapewniają też koła. Najpopularniejszym rozwiązaniami są koła pompowane, piankowe, żelowe lub te z tworzywa sztucznego. Wybór kół zależy od terenu, po którym spacerujemy najczęściej z dzieckiem. Ten wybór jest niezwykle ważny i nie można go bagatelizować. Dobre koła zapewnią komfort użytkowania i większe bezpieczeństwo dla maluszka. Wózki z piankowymi kołami polecane są rodzicom mieszkającym w mieście. Z kolei np. spacerówki wyposażone w koła pompowane dedykuje się osobom mieszkającym na wsi lub wychodzącym na spacer w trudniejsze tereny. Warto też zwrócić uwagę na amortyzację. Wstrząsy podczas jazdy powinny być kontrolowane, by nasz malec czuł się komfortowo i mógł wypocząć. Ważna jest też zwrotność kół. Najlepiej wybierać takie spacerówki, w których istnieje możliwość pełnego obrotu kół.

Rozkładane oparcie i duża budka

Małe dziecko podczas spacerów często zapada w drzemkę. Dlatego przy wyborze spacerówki warto zdecydować się na model dający możliwość rozłożenia oparcia do pozycji leżącej. Przydaje się też duża rozkładana budka by chronić dziecko przed promieniami słońca.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz