Jaka kuchenka mikrofalowa powinna znaleźć się w Twojej kuchni?

Jaka kuchenka mikrofalowa powinna znaleźć się w Twojej kuchni?

Wybór wśród dostępnych na rynku kuchenek mikrofalowych jest olbrzymi. W zależności od tego, jak zamierzasz urządzić kuchnię, możesz wyposażyć ją w sprzęt wolnostojący lub zabudowany. Masz ograniczone środki? Postaw na tanie mikrofalówki, które nie obciążą Twojej kieszeni, a pozwolą Ci cieszyć się wieloma przydatnymi funkcjami. W naszym poradniku podpowiadamy, jaka kuchenka mikrofalowa będzie doskonałym uzupełnieniem nowoczesnej kuchni.

Mikrofalówka do zabudowy czy wolnostojąca?

Kuchnie do zabudowy szturmem wbiły się do naszych mieszkań i dzisiaj są coraz częściej spotykaną formą zagospodarowania przestrzeni. Dlatego też w sklepach AGD znajdziemy coraz więcej urządzeń do zabudowy. Mikrofalówka do zabudowy może znaleźć się w takiej kuchni, jednak możesz ją również umieścić w pomieszczeniu urządzonym w tradycyjny sposób. Zamknięcie mikrofali wewnątrz mebla pozwoli Ci zaoszczędzić miejsce na blacie oraz łatwiej utrzymać ją w czystości.

Mikrofalówka wolnostojąca nie wymaga, w przeciwieństwie do zabudowanej, specjalnej przestrzeni wewnątrz mebla. Możesz ją również wygodnie przestawiać z miejsca na miejsce oraz zabrać ze sobą w wypadku przeprowadzki. Jest to również stosunkowo tania mikrofalówka. Cena sprzętu wolnostojącego może zaczynać się już od 220 złotych. Pamiętaj jednak, że tania mikrofalówka nie będzie miała tak wielu funkcji, jak modele droższe o 100 czy 200 złotych. Kliknij https://www.neo24.pl/duzeagd/kuchenkimikrofalowe.html i sprawdź, jakie kuchenki mikrofalowe znajdziesz w naszej ofercie.

Parametry kuchenki mikrofalowej – co wziąć pod uwagę?

Wybierając najlepszą kuchenkę mikrofalową warto poświęcić chwilę i sprawdzić, co znajduje się w jej specyfikacji. Na tej podstawie będziemy w stanie oszacować przydatność urządzenia.

Moc

Większa wartość wpływa na szybsze działanie urządzenia. Obawiasz się, że kuchenka mikrofalowa o większej mocy zużyje zbyt dużo energii? Niepotrzebnie – kuchenki o większej mocy działają krócej, dzięki czemu ograniczony zostaje pobór prądu.

Pojemność i rozmiar

Przed zakupem sprawdź wymiary miejsca, w którym stanie kuchenka. Zastanów się również, co będziesz w niej przyrządzać – szybkie potrawy do odgrzania czy raczej pełne posiłki (te również można przyrządzać w kuchence mikrofalowej!). Dzięki temu dobierzesz wymiary urządzenia zarówno do przestrzeni, jaką może ono zająć, jak i Twoich potrzeb. Przekonaj się, która kuchenka mikrofalowa Whirlpool będzie najlepszym wyborem.

System sterowania

Chociaż brzmi skomplikowanie, w gruncie rzeczy chodzi tutaj o sposób, w jaki urządzenie można włączać i wyłączać oraz ustawiać w nim konkretne parametry. Tańsze sprzęty wyposażone są w pokrętła, z pomocą których łatwo ustawisz czas i temperaturę podgrzewania. Alternatywą jest sterowanie za pomocą dotykowego ekranu. W najdroższych modelach znaleźć można opcję automatyki wagowej. Przy użyciu specjalnych czujników urządzenie samodzielnie dobiera odpowiednie parametry, a Twoja rola ograniczy się tylko do włączenia.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz