Jak zorganizować udaną imprezę okolicznościową?

Jak zorganizować udaną imprezę okolicznościową? Na samą myśl o organizacji takiej imprezy u niektórych pojawia się przerażenie na twarzy. Ale czy jest to aż tak trudne zadanie? Nie. Takie imprezy okolicznościowe wymagają mniejszego nakładu siły niż np. przygotowanie przyjęcia weselnego, ale… aby były udane należy spełnić kilka podstawowych warunków. Przede wszystkim odpowiednio wcześniej należy zastanowić się nad jej przebiegiem, miejscem i menu.

Wybór miejsca

Kluczowym podczas planowania imprezy jest wybór odpowiedniego miejsca. Przyjęcie możemy urządzić oczywiście we własnym domu, ale tu musimy sobie odpowiedzieć na pytania: Czy pomieścimy taką ilość gości? Czy jesteśmy w stanie przygotować wszystko sami? Jeśli gości jest mało, a my jesteśmy mistrzami „organizacyjnych spraw”, to ten pomysł jest jak najbardziej trafiony. Ale w innym wypadku warto skusić się o organizację imprezy np. w restauracji. Duża sala, odpowiednia obsługa, gotowe menu. Właściwie nie musimy się o nic martwić. Organizacja imprezy okolicznościowej poza domem pozwoli nam także uniknięcie obowiązku sprzątania domu po jej zakończeniu. Wybierając salę na imprezę okolicznościową, powinniśmy dokładnie ustalić szczegóły z jej właścicielem, czas trwania przyjęcia oraz inne, istotne z naszego punktu widzenia, elementy. Szukając takiego miejsca w Warszawie warto sprawdzić ofertę http://restauracjapowsin.pl/imprezy-okolicznosciowe

Restauracja „Powsin” zlokalizowana jest w sercu parku kultury na warszawskim Ursynowie. To idealne miejsce na organizację rożnego rodzaju imprez okolicznościowych, można tu też zorganizować imprezy integracyjne i wiele innych. My byliśmy tam niedawno na pięknym przyjęciu weselnym. To miejsce ma swój klimat. Tu można zorganizować coś pięknego zarówno we wnętrzach restauracji, jak i na zewnątrz (kwestia terminu). I co najważniejsze, tu się odpoczywa od warszawskiego zgiełku. Dla mnie to naprawdę ważne 😉 No cóż… mieszkam w mniejszym mieście pełnym zieleni 😉

Odpowiednie menu

A co gdy wybierzemy już odpowiednie miejsce? To jakie ono będzie zależy od upodobania naszych gości i stylu imprezy. Pamiętajcie też by uwzględnić, to czy gość nie jest alergikiem, weganinem itd. Na waszej imprezie każdy powinien się dobrze czuć, bawić i… dobrze najeść. No cóż… jedzenie, to nieodzowny element każdego przyjęcia.

Atrakcje

Udana impreza okolicznościowa powinna być pełna atrakcji dla gości. Wszystko zależy oczywiście od jej charakteru i preferencji gości. Ważne żeby, to wcześniej przemyśleć i zaplanować. Mogą być tańce (wówczas upewnij się, że np. w sali jest odpowiedni sprzęt, wcześniej wybierz muzykę lub wynajmij profesjonalny zespół). Jeśli goście są fanami gier, zaplanuj mini turniej. A może dobrym pomysłem będzie karaoke? (my je uwielbiamy)

To, jakie atrakcje zorganizujemy zależą od upodobań naszych przyjaciół i zaproszonych gości.

Należy też pamiętać, że uśmiechnięty i wyluzowany organizator, to połowa sukcesu 😉 W końcu każdy ma się dobrze bawić na takiej imprezie, prawda?

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz