Jak zaplanować romantyczną kolację?

romantyczna kolacjaJuż niedługo Walentynki. Wielu z nas chce, aby ten dzień był wyjątkowy i niepowtarzalny… Osobiście staram się, aby taki dzień nie był tylko raz w roku, ale o wiele częściej. W końcu miłość trwa o wiele dłużej i należy zawsze o nią dbać 🙂 Jednak wracając do tej wyjątkowej kolacji… Jak się do niej przygotować? Co zrobić, aby nasz wieczór był naprawdę udany?

Zadbaj o odpowiedni nastrój.

Wybierz niezbyt głośną, spokojną, nastrojową muzykę, która będzie grała gdzieś w tle. Pamiętaj! Nie sugeruj się trendami, ale gustem swoim i partnera. W końcu to Wy macie spędzić miły wieczór.

Odpowiednie nakrycie stołu.

Przykryj stół białym obrusem. Ustaw świece. Nie od dziś wiadomo, że to one tworzą wspaniały romantyczny nastrój. Ciemność rozświetlana ich delikatnym blaskiem, to wspaniały początek udanego wieczoru. Dodaj delikatne dekoracje. Pamiętaj! nie należy z nimi przesadzać, bo choć my kobiety je kochamy panom nie zawsze ogrom różowych serduszek może się tak samo podobać. Minimalizm, to podstawa. W końcu to my mamy być w centrum zainteresowań i nic nie powinno odwracać od nas wzroku. Nie zapomnij też o dobrej zastawie i sztućcach. Do tego nie może zabraknąć kieliszków i czerwonego wina. Ja planuję zakup nowego szkła. Stare i odrapane kieliszki nie dodają romantyzmu. W tym celu zaglądam na stronę LionsHome, gdzie zawsze znajdę odpowiednie akcesoria do domu. Poza zakupem wspomnianych kieliszków do wina warto też znaleźć coś co wpasuje się w nastrój dnia i będzie zarówno pięknym prezentem, jak i pamiątką. Ja upatrzyłam sobie akcesoria do wina z możliwością grawerunku. Ciekawie i nie banalnie, to podstawa (, a do tego praktycznie 😉 )

Gdy stół już będzie odpowiednio uszykowany czas na…

Jedzenie.

I tu należy postawić na sprawdzone smaki. Przygotuj, to co lubicie najbardziej. Nie warto na ten dzień próbować stworzyć pierwszy raz jakiś wymyślny posiłek. Dlaczego? A jak nie wyjdzie…jak nie będzie smakować…a poza tym zmęczenie po długich godzinach stania w kuchni na pewno dobrze nie nastraja.

I na koniec…

nie zapomnij o uśmiechu i… o tym co Was połączyło. Bo to miłość jest kluczem do udanego wieczoru. Bawcie się dobrze. Niech to będzie Wasza wyjątkowa chwila. Ja już się nie mogę doczekać mojej kolacji…

walentynki

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz