Jak wynaleźć wszystko. Cała wiedza ludzkości w jednej książce.

Mój mąż kocha oglądać najróżniejsze programy o wynalazkach, o tym jak coś powstało, skąd coś się wzięło. Lubi też tego typu artykuły i gazety. Ja patrzę na to ciut inaczej. Owszem też oglądam, ale może nie z takim zafascynowaniem jak on 😉 Ale, gdy w moje ręce trafiła książka Ryan North „Jak wynaleźć wszystko. Cała wiedza ludzkości w jednej książce”  (zobacz), to zupełnie do tego inaczej podeszłam. Dlaczego? Bo autor napisał ją jakby dla mnie. Z humorem, ciekawie. Dzięki tej książce nie tylko można się czegoś nauczyć, ale też i dobrze bawić.

Kilka słów o autorze: Ryan North jest kanadyjskim pisarzem, twórcą komiksów i programistą komputerowym. Studiował na Carleton University, a następnie University of Toronto. Specjalizuje się w lingwistyce komputerowej.

Zastanawiacie się jak autor zmieścił w tak małym (520 stron) poradniku tyle wiedzy? Zrobił, to w bardzo ciekawy sposób. Otóż poradnik mówi o tym, jak by to było gdybyśmy przypadkiem znaleźli się w odległej przeszłości i mieli odbudować sami całą cywilizację od podstaw. I tak oto otrzymujemy najważniejsze zagadnienia, potrzebne do tego, aby ruszyć ze wszystkim od nowa. Dowiemy się jak wynaleźć papier, malarstwo, komputery, a nawet zjadliwe wirusy. 

Szczerze polecam! Wiedza plus dobra zabawa w jednym. Na pewno zostawię tą książkę dla dzieci.

Autor: North Ryan
Liczba stron: 520
Wymiary: 13,5 x 20,5 cm

 

Oprawa: twarda
Rok wydania: 2020
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
 
Za możliwość zapoznania się z książką dziękuję księgarni Inverso
Print Friendly, PDF & Email

One comment

Dodaj komentarz