Jak wybrać odpowiedni irygator do zębów?

Wiedza na temat prawidłowej higieny jamy ustnej jest w społeczeństwie wciąż niewystarczająca. Większość osób wyobraża sobie, że aby zachować uzębienie w dobrej kondycji, wystarczy jedynie regularnie stosować szczoteczkę do zębów. Tymczasem prawda jest taka, że regularną higienę jamy ustnej warto uzupełniać poprzez stosowanie irygatora. Jest to urządzenie, które gwarantuje doskonałe rezultaty, jeśli chodzi o oczyszczanie zębów, a także masowanie dziąseł.

W jaki sposób działa irygator do zębów?

Jest to urządzenie, które bez żadnego problemu dociera do miejsc, do których nie dociera włosie tradycyjnej szczoteczki do zębów. Dzięki temu można znacznie zwiększyć efektywność codziennej higieny jamy ustnej. Irygator pod wysokim ciśnieniem wypuszcza strumień wody, który bezinwazyjne wypłukuje resztki pokarmów oraz usuwa nagromadzoną płytkę nazębną, także z miejsc trudnodostępnych – takich jak przestrzenie międzyzębowe. Na irygator do zębów powinny zdecydować się także te osoby, które noszą aparat ortodontyczny lub są posiadaczami wypełnień protetycznych, takich jak implanty czy też korony.

Jak wybrać irygator do zębów?

Z racji tego, że na rynku kupić można bardzo dużą ilość irygatorów, wiele osób zastanawia się, jak podjąć decyzję o zakupie konkretnego modelu. Czym kierować się przy wyborze urządzenia, aby spełniło one wszelkie oczekiwania?

Przede wszystkim, irygator do zębów musi być dopasowany do stanu zdrowia i indywidualnych potrzeb konkretnego użytkownika. U niektórych osób lepiej sprawdzi się irygator o mocnych ciśnieniu, podczas gdy u innych nie będzie on najlepszym wyborem.

Na rynku kupić można urządzenia stacjonarne bądź też bezprzewodowe. Te drugie sprawdzą się głównie w podróżach, zwłaszcza tam, gdzie nie zawsze jest dostęp do gniazdka elektrycznego.

Irygatory stacjonarne sprawdzą się do codziennej pielęgnacji jamy ustnej, zwłaszcza w przypadku, gdy ma z nich korzystać cała rodzina. O wiele lepiej sprawdzają się w użytku codziennym niż irygatory bezprzewodowe. Muszą być one podłączone do prądu, co zapewnia im wysoki poziom wydajności, utrzymany przez cały czas na tym samym poziomie. Jest to zakup na lata, zapewniający wysoką efektywność czyszczenia jamy ustnej.

Przy wyborze konkretnego urządzenia warto sprawdzić także, czy posiada ono płynną regulację ciśnienia. Dzięki temu każdy użytkownik może dopasować intensywność czyszczenia do swoich indywidualnych potrzeb. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że inne wymagania, jeśli chodzi o higienę jamy ustnej, mają osoby dorosłe, starsze czy też dzieci.

Ile może kosztować irygator do zębów?

Irygator do zębów to urządzenie, które znacznie może podnieść efektywność codziennej higieny jamy ustnej. Biorąc pod uwagę jego niewielką cenę, z pewnością warto zdecydować się na taki zakup. Najprostsze modele irygatorów można kupić już za 150 zł, podczas gdy nieco bardziej zaawansowane urządzenia kosztują kilkaset złotych. Irygatory dentystyczne można kupić nie tylko w sklepach stomatologicznych, ale także w sklepach AGD oraz niektórych aptekach.

*artykuł sponsorowany

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz