Jak wybrać obrączki ślubne?

Wybór obrączki ślubnej naprawdę nie jest łatwy. A w końcu, to jeden z ważniejszych wyborów związanych z przygotowaniami do ślubu. Obrączki powinny być nie tylko eleganckie, estetyczne, ale też i wyjątkowo trwałe. No i co najważniejsze – muszę się nam podobać. W końcu będziemy je nosić cały czas. Ich wybór nie jest łatwy. Pamiętam, gdy wraz z mężem musiałam go dokonać. Oj trochę to nam zajęło. Po odpowiednie obrączki wybraliśmy się do innego miasta. Chcieliśmy by obrączki nie były po prostu złote. I wybraliśmy połączenie żółtego i białego złota. Po dziś dzień uwielbiam moją obrączkę. Ten delikatny wzór, połączenie dwóch kolorów złota, grawer… Taką obrączkę nosi się z przyjemnością. Jest nie tylko oznaką miłości, małżeństwa, ale też zdobi dłoń.

Czym powinniście się sugerować przy wyborze obrączek ślubnych?

Gust!

Gust to podstawa. Zawsze tak było i będzie. W końcu, to wy będziecie je nosić. Jeśli marzą Wam się tradycyjne obrączki ślubne złote, to właśnie takie wybierzcie. Dostępne są one zarówno ze wzorami, jak i bez. Jeśli jednak wolicie białe złoto, to takie wybierzcie. Czasy, gdy obrączki ślubne wykonywało się wyłącznie z żółtego złota bezpowrotnie minęły. Teraz nawet najbardziej oryginalne pary mogą znaleźć model odpowiedni dla siebie. Ja z mężem mamy obrączki wykonane z połączenia żółtego i białego złota. Moja koleżanka ma obrączkę nadzianą kamieniami, druga ma obrączkę, której wzór wręcz zaskakuje itd. Tu liczy się gust!

Próba złota

O tym czy wybrane obrączki będą służyły przez kilka lat czy przez całe życie zależy w dużej mierze próba złota, z którego wykonane są obrączki. Złoto wysokiej próby nie jest dobrym materiałem na obrączki ślubne. Zdziwieni? Powód jest prosty – im wyższa próba, tym złoto bardziej miękkie i mniej trwałe. Do wykonywania ślubnych obrączek wykorzystuje się najczęściej złoto próby 585, czyli złoto 14-karatowe.

Inna dla niej, inna dla niego

Tak, tak teraz można wszystko. I nie ma co oglądać się na babcie czy mamy. Liczycie się Wy! Przyjęło się, że obrączki ślubne powinny być takie same dla Pana Młodego, jak i Panny Młodej. Jednak wcale nie musi tak być. Każdy z nas jest inny i może mieć inny gust. W obecnych czasach dość dużym powodzeniem cieszą się obrączki o dwóch różnych wzorach dla niego i dla niej. Takie mają moi znajomi. Jedyną wspólną cechą jest grawer, który wykonany jest na wewnętrznej stronie obrączki.

Miejsce zakupu obrączek

Wymarzone obrączki możecie oczywiście znaleźć u miejscowego jubilera czy złotnika. Ale co jeśli ich tam nie będzie? Na pewno nie należy brać tego co jest, bo będziecie później żałować. Wybór obrączek jest naprawdę ważny. Lepiej pojechać gdzieś dalej lub skorzystać z salonu jubilerskiego online. Wówczas wycieczka do miejscowego jubilera przyda się przy określeniu rozmiaru obrączek.

Pamiętajcie! To mają być wasze obrączki. Trwałe TAK! Dobra próba TAK! Idealne dla Was TAK! TAK!

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz