Jak wybrać materac idealny dla Ciebie i Twojej rodziny?

Czy mały, czy duży, czy młody, czy starszy… dla każdego dobry sen, to podstawa. Co zrobić, aby wstać z uśmiechem na ustach i bez bólu pleców? Odpowiedzią jest… dobrze dobrany materac.

Wybór materaca… z pozoru, to zadanie wydaje się być naprawdę proste i może niektórzy z nas nie przykładają do niego tak mocno uwagi. Jednak w rzeczywistości od dobrze dobranego materaca zależy naprawdę wiele. Jakoś naszego snu w dużym stopniu ma wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie, urodę czy humor. Na pewno każdy choć raz w swoim życiu na jakimś wyjeździe, wycieczce czy delegacji miał okazję trafić na bardzo niewygodne łóżko. Jak czuliście się rano? Na pewno źle. Dlatego tak ważna jest wygoda podczas snu i dobór odpowiedniego materaca zarówno dla Was jak i Waszej rodziny. Materac powinien być nie za twardy i nie za miękki, a przy tym na tyle sprężysty, aby równomiernie podtrzymywał kręgosłup na wszystkich jego odcinkach. Wybór właściwego materaca to sprawa indywidualna. Każdy człowiek różni się od siebie wagą, wysokością i budową ciała. Każdy ma inne przyzwyczajenia i upodobania. Przed zakupem najważniejsze jest, żeby go przetestować w salonie. Dobrze dopasowany model powinien pomóc nam w pozbyciu się bólu kręgosłupa oraz ramion, a także wpłynąć na jakość naszego snu. Szukając odpowiedniego produktu warto zajrzeć na stronę http://comforteo.eu/. Bogata oferta i fachowe porady przy  wyborze na pewno sprawią, że kupując tam materac będziecie w pełni usatysfakcjonowani i w efekcie też… wypoczęci.                                    

Pamiętajcie, że materac powinien być dobrany do waszych potrzeb i potrzeb waszej rodziny. Każdy materac jest inny i odpowiada innym wymaganiom kupującego. Są materace dedykowane dla osób z alergią, z nadwagą, dla osób starszych, dla osób z chorobami pleców (ból kręgosłupa), a nawet dla osób aktywnych.

Przy wyborze materaca nie zapominaj również o tym, że powinien ci on służyć przez wiele lat. Postaw na wysokiej jakości materiały, sprawdź, czy produkt jest schludny, zgodny z opisem i czy nie ma uszkodzeń, zabrudzeń itp.Pamiętaj również o dodatkach. Dobierz odpowiedni stelaż, by zapewnić mu dobrą wentylację, uchronić przed wilgocią i wydłużyć żywotność materaca nawet trzykrotnie. Jeśli natomiast wiesz, że będzie wymagał częstego czyszczenia, zwróć uwagę na pokrowiec, który można prać mechanicznie w temperaturze nawet do 60 stopni Celsjusza.

Pamiętaj, że warto poradzić się fachowca. Oni na pewno doradzą nam najlepiej 🙂

 

P.s. W tym wpisie pochowały się Lulaj-owe owieczki.   Kto znajdzie wszystkie?”

Zaproś do zabawy swoje dzieci. Moje bardzo szybko znalazły każdą owieczkę 😉 A jak Wam poszło?

 
 
Print Friendly, PDF & Email

2 comments

Dodaj komentarz