Jak urządzić przedpokój?

Wiele osób uważa, że przedpokój jest wizytówką domu. Myślę, że jest to słuszne stwierdzenie, bo w końcu jest to pierwsze pomieszczenie, które widzimy po otwarciu drzwi. Dlatego tak ważne jest by dobrze go urządzić.

Pierwsze wrażenie

Każdy przedpokój powinien niejako zapraszać naszych gości do środka i być funkcjonalny. Jeżeli macie mały przedpokój, to niech to będzie tylko miejsce do wieszania kurtek i butów. Jeśli macie duży przedpokój, to tu już można poszaleć. Jednak bez względu na wielkość tego pomieszczenia należy je urządzić z głową i pomysłem.

Jakie wybrać kolory?

Przedpokój powinien być dopasowany stylistycznie do reszty mieszkania. Jednak bywa tak, że to pomieszczenie często jest malutkie lub bardzo niewymiarowe. Można to wszystko optycznie skorygować. Wystarczy zastosować odpowiednią kolorystykę. Dla przykładu, jeśli przedpokój jest mały, ciemny, to należy pomalować ściany na jasne kolory. Dzięki temu wyda się większy. Wnętrze wyda się przestronniejsze również, jeśli pomalujemy sufit na biało i zamontujemy (lub pomalujemy) jasne drzwi do pokoi. Intensywne kolory ścian w przedpokoju sprawdzą się, gdy mamy kwadratowy korytarz.

A co z podłogą? Tu sprawdzą się zarówno płytki ceramiczne, panele lub parkiet, a nawet kamień naturalny czy beton. Wszystko również zależy od posiadanego przedpokoju.

Właściwe meble

Właściwe meble, to podstawa. Wiem o tym z doświadczenia. Przedpokój nie może być „zagracony”. Buty, kurki, czapki, czapeczki, plecaki… To wszystko musi mieć swoje miejsce. Nawet jeśli macie duży przedpokój należy wybrać odpowiednie meble. Ja cenię wygląd i praktyczne zastosowanie. Szafki do butów, to u mnie podstawa. W końcu butów i bucików u nas nie brakuje 😉 Jeśli szukacie praktycznych, a zarazem dobrze wykonanych i ładnie prezentujących się szafek, to zajrzyjcie tutaj: https://meb24.pl/meble/szafki-i-regaly/szafki-na-buty

https://meb24.pl/meble/szafka-na-buty-mikado-do-przedpokoju-sm

Poza tradycyjnymi szafkami na buty w sklepie MEB24.pl znalazłam też najróżniejsze szafy i inne zestawienia do przedpokoju. Wspaniałym rozwiązaniem jest tzw. garderoba do przedpokoju (niedługo remont, więc mam już ją w planach zakupowych, bo moje meble wymagają zmiany). Mamy tu zarówno praktyczny wieszak, lustro – które optycznie powiększa przestrzeń i nadaje jej elegancji, jak i szafkę na buty z siedziskiem. Osobiście sama posiadam taką szafkę z siedziskiem. Przy małych dzieciach, to rozwiązanie idealne. Zresztą sama też wolę spokojnie usiąść i zdjęć buty niż robić, to na stojąco, a dodatkowo krzesło przy małym przedpokoju nie jest dobrym rozwiązaniem. Zresztą taka szafka na buty z siedziskiem i kompletem wieszaków, to również wygoda dla gości.

https://meb24.pl/meble/garderoba-do-przedpokoju-toma–dab-artisan

Warto też korzystać z całych zestawów mebli. Wszystko jednak zależy od posiadanego miejsca. Ja nie mam go zbyt dużo więc stawiam na minimalizm.

Jeśli chodzi o kolorystykę, to w takich sklepach jak wspomniany MEB24.pl znajdziemy dosłownie wszystko. Jeśli urządziliście wszystko w drewnie lub podobnej stylistyce, to wybór jest ogromny. Ale jest też coś dla osób, które stawiają na biel lub inne mniej typowe kolory lub wzory. Każdy znajdzie coś dla siebie.

https://meb24.pl/meble/szafka-na-buty-z-nadrukiem-bettles

Odpowiednie oświetlenie

Przedpokój, to niestety najczęściej pomieszczenie dość ciemne. Dlatego należy zadbać o dobre oświetlenie. Dobrze jest postawić na oświetlenie górne i boczne o różnym natężeniu. Warto tu też postawić na lustra, które wspaniale odbijają światło. Dzięki takiemu zabiegowi nasze pomieszczenia od razu wygląda lepiej.

Print Friendly, PDF & Email

6 comments

  1. Beata says:

    Ja w trakcie remontu domu, to chętnie skorzystam z podpowiedzi. Podoba mi się ta szafeczka z wzorkami. Może będzie u mnie pasować

Dodaj komentarz