Jak urządzić małą sypialnię?

Jak urządzić małą sypialnięOstatnio jestem po prostu przemęczona. Dzień za dniem mija w zastraszającym tempie. Remonty, codzienne obowiązki… Czasem ciężko znaleźć chwilę na odpoczynek. Dopiero, gdy wszystkie światła już zgasną i ucichną wesołe głosiki moich dzieci, nadchodzi ten upragniony czas odpoczynku. Wtedy wystarczy mi już tylko wygodne łóżko i ukochana poduszka 😉 Ostatnio jednak myślimy z mężem o tym, aby ten czas był jeszcze przyjemniejszy. Czas na zmiany. Czas, aby urządzić na nowo naszą małą sypialnię. Ale jak zrobić to najlepiej, na co zwrócić uwagę?

Sypialnia to miejsce szczególnie ważne na mapie naszego domu. Wnętrze kojarzące się z relaksem i odpoczynkiem powinno przede wszystkim zapewniać nam zdrowy sen. Dobrym rozwiązaniem jest urządzenie sypialni w ciepłych odcieniach np. beżach, które uspokajają i zachęcają do odpoczynku.

Warto też pomyśleć o dodatkach. Dobrym sposobem dodania przestrzeni jest zapełnienie ścian półkami z książkami, powieszenie ramek ze zdjęciami rodzinnymi (u mnie nie może ich zabraknąć), obrazów lub małych luster. Dlaczego? To proste. Ciekawie ozdobione ściany będą przykuwać uwagę, odwracając tym samym od wrażenia ciasnoty w pomieszczeniu. Ponadto odpowiednio dobrane kolory wzbogacą pomieszczenie.

Nie zapominajmy też o najważniejszym elemencie każdej sypialni jakim jest łóżko. Tu liczy się wygoda! Oby o nią zadbać należy postawić na idealny materac. Materac jest gwarancją naszego wypoczynku. Dobrze dobrany materac pozwala niwelować bóle kręgosłupa i wady postawy, a w przypadku dzieci i młodzieży modeluje poprawny kształt sylwetki. Obecnie na rynku mamy bardzo duży wybór materacy np. kieszeniowe, lateksowe, termoelastyczne, wysokoelastyczne, a nawet dedykowane typowo dla dzieci. Który wybrać? Tu należy przede wszystkich postawić na jakoś i własne odczucia. To Wam ma być wygodnie. Dla przykładu materac z pianki termoelastycznej sprawdzi się idealnie dla osób mających problemy z kręgosłupem, biodrami czy stawami. Pod wpływem ciepła ludzkiego ciała pianka termoelastyczna stwarza idealny odlew, odciążając kręgosłup i przynosząc ulgę bolącym partiom ciała. Poszukując odpowiedniego materaca warto zajrzeć na dreamsdesign.pl Duży wybór, do tego cenne informacje pomagające w wyborze odpowiedniego produktu. Poza materacami w ofercie można znaleźć łóżka, panele, meble, stelaże, a nawet kołdry czy poduszki. Czyli wszystko co jest niezbędne w każdej sypialni.

Nie zapomnijcie też o odpowiednim oświetleniu. W sypialni nie może zabraknąć małej lampki.

 

A na co Waszym zdaniem warto jeszcze zwrócić uwagę urządzając małą sypialnię?

 wypoczynek

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz