Jak ubrać dziecko do chrztu?

Chrzest Święty to wyjątkowa uroczystość dla całej rodziny. W tym dniu wszyscy spotykają się, by wspólnie celebrować dołączenie dziecka do wspólnoty Kościoła. Jak ubrać maluszka na to wyjątkowe wydarzenie? Gdzie znaleźć eleganckie ubranka na chrzciny i inne wyjątkowe okazje?

Jakie ubranka do chrztu wybrać?

Elegancki, odświętny strój to nieodłączny element Chrztu Świętego i innych uroczystych wydarzeń. Ubranka do Chrztu mogą przyjąć różną postać. Dla dziewczynki możemy wybrać uroczą sukienkę z piękną opaską i bucikami. Niektóre ciuszki są tak cudowne, że nasza mała pociecha będzie w nich wyglądała jak księżniczka. Chłopca można ubrać w uroczy, elegancki komplet w skład którego wchodzą kamizelka i spodenki. Można też pokusić się o elegancki sweterek lub marynarkę. A pod spód oczywiście piękne body niemowlęce. Niektóre mają nawet muszkę. Możliwości jest wiele.

Jakie ubranka do chrztu wybrać?

Czy dziecko do chrztu powinno być ubrane na biało?

Jeśli myślimy o tym jak ubrać dziecko do chrztu, to najczęściej od razu myślimy o ubrankach w białym kolorze. Skąd takie skojarzenie? Biel jest znakiem czystości, niewinności i radości. To bardzo ważny kolor dla osób wierzących. Biel kojarzy się też z dobrą nowiną i nowym życiem. Poza tym jest to kolor elegancki, odświętny, który zwyczajowo stosuje się podczas różnych ważnych uroczystości. Czy jednak ubranka do chrztu mogą być tylko białe? Zwyczaje się zmieniają. Obecnie wiele osób wybiera też ubranka w kolorze kremowym lub ecru. Popularne jest też  łączenie bieli z innymi kolorami, takimi jak szarości, granat, brąz, a nawet róż. Możliwości jest wiele. Ważne tylko by były to eleganckie ubranka dla niemowląt. Duży wybór znajdziecie w sklepie FazyMazy.com Znajdziecie tam piękne ubranka dla maluszków od polskich producentów.

Pięknie ale z umiarem

Każdy chce by ten dzień był wyjątkowy. Jednak nie można przesadzić. Umiar jest wskazany również w przypadku ubioru dla dziecka. Dziecko nie może być „przebrane”. W końcu to Chrzest, a nie impreza. Ma być ładnie i elegancko. Dziecku powinno być też wygodnie. Dlatego warto zwracać uwagę na materiał, wielkość ubranek. Dziecko nie może czuć się skrępowane. Ważna jest też aura i pora roku. Inaczej ubierzemy dziecko na chrzest w zimie, a inaczej jesienią, latem czy wiosną.

Kiedy kupić ubranka do chrztu?

Kupując ubranka do chrztu nie powinno się tego robić ani zbyt wcześnie, ani też na ostatnią chwilę. Jeśli kupimy ubranka za wcześnie, to maluszek po prostu może z nich wyrosnąć. Dziecko rośnie bardzo szybko i ciężko przewidzieć jak duże będzie np. za dwa miesiące. Decydując się na zakup ubranek tuż przed uroczystością możemy nie znaleźć czegoś odpowiedniego. Przecież nikt nie chce wybrać czegoś „z braku laku”. Najlepiej zdecydować się na zakup ubranka do Chrztu na 2-3 tygodnie przed uroczystością.

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

4 comments

Dodaj komentarz