Jak to jest zrobione? Grawerunki na podarunkach

Mój mąż uwielbia oglądać Discovery i tego typu kanały. Właściwie jak tylko spuszczę pilot z oka, to już zamiast mojego serialu czy wiadomości na ekranie naszego telewizora pojawia się program, który pokazuje jak coś jest zrobione, wykonane itd. No i tak przez lata życia z nim u boku i ja zaczęłam się tym interesować. Ostatnio zaczęłam się zastanawiać jak wykonywane są grawerunki na najróżniejszych prezentach i upominkach, których (nie ukrywając) mam w domu kilka, a nawet kilkanaście 😉 I tak oto padło hasło ploter laserowy.

Ale cóż to jest? Dla mnie, to urządzenie było wielką niewiadomą. Otóż tak dla laika ploter laserowy to urządzenie mające swoje zastosowanie przy cięciu oraz grawerowaniu różnorodnych materiałów takich, jak: tworzywa sztuczne, guma, skóra, drewno, sklejka, korek, papier, tekstylia oraz różne laminaty grawerskie. Niekiedy za pomocą takich urządzeń graweruje się również szkło, granit, marmur czy też metale powlekane lub czyste. Można grawerować większe, jak i naprawdę małe elementy. Jak widać w obecnych czasach wszystko jest możliwe. Choć oczywiście grawery nadal są wykonywane ręcznie, to na takie urządzenie może pozwolić sobie nawet mniejsza forma, bo ceny zaczynają się już od 3000 zł, a dobrze przemyślany biznes może sprawić, że kwota ta szybko się zwróci. Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie prezenty z grawerem były i są wyjątkowe.

Czy wiedzieliście, że coś takiego istnieje? Cenicie prezenty z grawerem? I… jak to jest z Waszymi Panami – czy też tak lubią tego typu kanały? 😉

Print Friendly, PDF & Email

One comment

Dodaj komentarz