Jak to jest z tą dietą?

Coraz cieplejsze dni sprawiają, że wiele osób zaczyna myśleć o zmianie nawyków żywieniowych, o zdrowszym stylu życia, o pozbyciu się nadmiarowych kilogramów czy centymetrów w niektórych partiach ciała. Nie bez znaczenia ma też ostatni czas, który spędziliśmy dla bezpieczeństwa w domu.  Ten czas też odbił się na naszym wyglądzie i samopoczuciu. U niektórych są to niechciane kilogramy, u innych złe samopoczucie, zły stan skóry, włosów czy paznokci. No cóż.. Zdrowa dieta powinna towarzyszyć nam na co dzień. Nie można jej zaniechać nawet w takich ciężkich czasach. Zgodzicie się?

Nam np. na coś towarzyszą  zdrowe produkty żywnościowe Nigdy nie brakuje u nas warzyw czy owoców. Jemy je same, jako dodatek do innych dań (w dużych ilościach) lub w formie najróżniejszych sałatek (kocham je!, choć kiedyś było inaczej). Do tego pyszne soki czy zielone smoothie… My je uwielbiamy 🙂 To świetny sposób na wprowadzenie do swojej diety zdrowych produktów. Tu nie ma wymówek „nie mam czasu”, „nie umiem gotować”. Tu wystarczy wszystko wrzucić, zmiksować i gotowe! 🙂

Nie zapominamy też o sporej dawce ruchu (tak, tak w domu też można ćwiczyć). W końcu zdrowy tryb życia, to podstawa. Jak mawiała moja babcia „w zdrowym ciele, zdrowy duch”. Zgodzicie się?

Zrzucenie wagi, to często przyjemny skutek uboczny zmiany naszego stylu życia. Jak dla mnie dieta to zdrowe odżywianie i ogólnie zdrowsze podejście do całego życia. Przechodząc na jakąkolwiek dietę powinniśmy, to robić w celu uzyskania lepszego zdrowia, dobrego samopoczucia czy choćby pozbycia się problemów z cerą lub włosami (mi swego czasu włosy wypadały garściami i od razu wiedziałam, że muszę coś zmienić).

A jeśli już musicie się pozbyć nadmiarowych kilogramów czy centymetrów, bo to one są waszą bolączką, to zróbcie to z głową.  Wiadome jest, że nadmiarowe kilogramy mogą być przyczyną wielu chorób i jeśli tak faktycznie jest, to trzeba się za nie wziąć. I tu przychodzi… Odchudzanie. Jedna, podstawowa uwaga. Nie oczekujcie szybkich efektów. Pamiętajcie, że te nadmiarowe kilogramy nie przyszły wam przez tydzień czy miesiąc. Często jest tak, że pracowaliście na nie latami. Więc liczenie na, to że się zrzuci wszystko przez 7 czy 10 dni nie jest rozsądne. O tym jak rozsądnie redukować wagę można przeczytać np. na Vitalogy  Ale… ale… Oczywiście są osoby, którym udało się zrzucić wiele kilogramów w krótkim czasie. I nawet takie znam. Jedna z koleżanek zgubiła sporo kilogramów, ale … przypłaciła, to zdrowiem. Druga… druga włożyła w to mnóstwo pracy i po dziś dzień ma piękną sylwetkę. I co najważniejsze jest zdrowa! Ale ona tak pokochała zieleninę i sport, że zmieniła całe swoje życie i teraz jest trenerką na siłowni. Dlatego nie piszę, że takie szybkie zrzucanie wagi nie jest możliwe, ale różnie się to kończy i zależy od danej osoby i jej predyspozycji. Ja polecam Wam jednak racjonalne podejście do sprawy. Spokojnie zmieniać swoje nawyki, zwiększać ilość sportu. I znaleźć tą ulubioną aktywność! Bo przecież nie każdy lubi biegać czy pływać. Każdy jest inny. A co do diety… Tu też nie trzeba od razu sobie wszystkiego odmawiać. Pamiętajcie, że można jeść zdrowo i smacznie 🙂 Ale co ze słodyczami? No cóż… osobiście nie umiem ich sobie odmówić 😉 Ale jak to z nimi jest, czy można na diecie je jeść zobacz na dawkasmaku Bo ja się tu nie będę wypowiadać 😉 (łasuch ze mnie i tyle, choć podchodzę do tego z rozsądkiem)

A jak to jest z różnymi preparatami? No cóż… Osobiście polecam tylko te naturalne (które sama robię, takie babcine recepty na zdrowe włosy itd), te sprawdzone (tu mam na myśli różne kremy czy maści, nie stosuję preparatów na odchudzanie) lub te, które przepisze lekarz. Moje koleżanki jednak stosują z powodzeniem też inne preparaty. Dla przykładu takie naturalne produkty ziołowe możesz zobaczyć tutaj Co wybrać? Czy domową recepturę czy gotowy środek? O tym każdy musi zdecydować sam. Ja zawsze polecam – w przypadku tych gotowych – o rozwagę i uważne zapoznanie się z produktem. W przypadku wątpliwości – o radę specjalisty (dermatologa, lekarza itd).

Ależ się rozpisałam… 😉 A jakie jest Wasze zdanie na temat diety? Czy kojarzycie z nią tylko gubienie kilogramów, czy też dieta dla Was to zmiana całego stylu życia? I jak Wasze zdrowie i samopoczucie po tym jak każdy musiał zostać w domu?

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz