Jak tanio urządzić kuchnię? Na czym zaoszczędzić?

Kuchnia. Jak dla mnie, to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. To tu koncentruje się życie rodzinne i wspólnie spędza dużo czasu. Warto więc dołożyć starań, aby stworzyć to miejsce jak najlepiej, aby nie zabrakło w niej przestrzeni i każdy mógł czuć się komfortowo. Ale zaznaczmy tu od razu, że nie ma idealnej kuchni dla wszystkich. Nigdzie nie znajdziecie takiego poradnika. Dlaczego? Bo każdy z nas ma inne oczekiwania. Poza tym wybór aranżacji zależy też od przestrzeni, którą dysponujemy, naszych upodobań, potrzeb i oczywiście środków. I bardziej na tej ostatniej kwestii dziś chciałabym się skupić. Dlaczego?

Jakiś czas temu moja dobra koleżanka wzięła ślub, a potem wraz z mężem postanowili urządzić dom po babci. Jak się domyślacie był spory remont (oczywiście w granicach na jakie było ich stać). Aż doszli do kuchni… Na początek korzystali z tego co było, ale koleżanka zapragnęła ją powiększyć. Otwarta kuchnia, to wspaniały pomysł. Wyburzyli ściankę i… zaczęło się planowanie.

Wnętrze każdej kuchni należy zaaranżować w swoim ulubionym stylu – industrialnym, rustykalnym, minimalistycznym, eklektycznym czy innym. Warto też wykorzystać, to co do tej pory posiadamy. Stare meble mają urok. Nie wiem jak Was, ale mnie po prostu zachwycają prawdziwe drewniane masywne stoły kuchenne, czy małe zgrabne szafki z ciekawymi zdobieniami. Po odnowieniu (czasem naprawdę nie jest to duży koszt) sprawią, że wasza kuchnia będzie nie tylko oryginalna, ale też i piękna. I będzie miała, to „coś”. Tego na pewno nie dadzą wam nowe sklepowe meble. Ani uwielbia stare meble, a tych po babci nie brakowało. Dlatego zapadła decyzja o …. renowacji i urządzeniu kuchni w starym stylu. Znaleźliśmy fachowca „pasjonata” od renowacji, który nie zawołał dużej sumy. Ofert w sieci jest naprawdę sporo, wystarczy dobrze się rozejrzeć. Stare babcine sprzęty trzeba było wyrzucić, a nowe ze starego mieszkania (jak lodówka) przywieść. Poza tym należało też przewieść stół i szafki do renowacji. Pan Marek zgodził się wykonać renowację za n Moja koleżanka i jej mąż obawiali się kosztów. Wiadomo wywózka dużych gabarytowo sprzętów może być kosztowna. Ale… na szczęście istnieją takie strony jak https://gielda.furgonetka.pl/ To platforma umożliwiająca transport dużych, nietypowych przesyłek. Użytkownik, którzy potrzebują transportu, dodają bezpłatne ogłoszenie logując się na stronę lub korzystając z aplikacji mobilnej (my wybraliśmy tą drugą opcję). Następnie wskazuje się wymiary przesyłki, wagę (to podaliśmy na „oko” – stół był naprawdę ciężki), planowaną datę transportu oraz informacje dotyczące miejsca odbioru i dostawy paczki (można również dołączyć zdjęcia). Wprowadzone dane są widoczne dla potencjalnych przewoźników, którzy licytują zlecenie. Potem należy już tylko wybrać z nich tę ofertę, która wydaje się być dla nas najkorzystniejsza. Ania oszczędziła dzięki temu nie tylko pieniądze, ale też czas. Pamiętam jak ja szukałam przewoźnika, gdy wyprowadzałam się z rodziną z wynajętego mieszkania… ehh ileż to pochłonęło czasu, nerwów i… pieniędzy. Dobrze, że teraz istnieją inne opcje na szybką i tanią przewózkę.

Podsumowując. Jak tanio urządzić kuchnię? Na czym zaoszczędzić?

Wykorzystaj, to co masz. Warto zwrócić uwagę na stan mebli. Możesz znaleźć prawdziwą perełkę. Jeśli nie posiadasz mebli po babci czy mamie popytaj rodzinę, poszukaj w Internecie. Wiele osób sprzedaje takie meble dosłownie za bezcen.

Decydując się na renowację mebli poszukaj fachowca lub zabierz się za to sam. Czasem naprawdę starczy tylko dobrze coś oczyścić, odmalować. Poradników na ten temat w sieci jest naprawdę wiele.

Wybierz tani transport. Nie warto korzystać z pierwszego przewoźnika jaki pojawi się nam w wyszukiwarce. Wejdź na stronę typu Furgonetka Giełda i wybierz ofertę, która będzie dla ciebie idealna. Na przewozie dużych gabarytowo rzeczy można stracić lub zaoszczędzić najwięcej.

Urządzając kuchnię w stylu nie przesadzaj z ozdobami. Dobierz też jasne, najlepiej jednolite kolory ścian. To meble mają być ozdobą, mają wyróżniać i cieszyć oczy 🙂

Powodzenia!

Print Friendly, PDF & Email

2 comments

Dodaj komentarz