Jak sprzątać po remoncie?

Najpierw marzymy o remoncie, a potem odliczamy dni do jego końca. Nie możemy doczekać się aż zobaczymy jego efekt i wypakujemy wszystko z kartonów, poukładamy rzeczy na ich nowe miejsce, zawiesimy w szafie swoje ubrania i będziemy się cieszyć nową przestrzenią. Ale zanim to wszystko nastąpi czeka nas zawsze jeszcze jeden niechciany etap. Sprzątanie domu po remoncie. Jak zaplanować porządki po remoncie? Od czego zacząć? Czego nigdy nie robić?

Odpowiednie przygotowanie do remontu

O porządkach musimy pomyśleć jeszcze przed remontem. To ważne, aby przenieść wszystkie rzeczy i meble do oddzielnego, zamkniętego pomieszczenia, w którym nie będzie się brudzić. Jeśli nie ma takiej możliwości wszystko musi być odpowiednio zabezpieczone. Rzeczy powinny być spakowane do szczelnych pudełek itd. Trzeba też zadbać o to by brud nie przenosił się do innych pomieszczeń. Mokra szmata przed innymi pomieszczeniami, w którą wycieramy buty, odkładanie sprzętów malarskich w jedno miejsce. To wszystko sprawi, że będziemy mieć na koniec mniej sprzątania. Do tego odpowiednie zabezpieczenie mebli, podłogi czy sprzętów AGD, np. przykrycie ich folią spożywczą.

Reaguj od razu!

W czasie remontu należy też pamiętać, by w miarę możliwości usuwać zanieczyszczenia każdego dnia po zakończeniu prac lub robić to na bieżąco. Wszelkie zacieki, nadmiar silikonu i inne zabrudzenia mogą później sprawić ogromny kłopot. Po skończeniu czynności remontowych należy też umyć używane narzędzia, np. pędzle czy wałki malarskie. To wszystko usprawni późniejsze porządki. Nigdy nie wolno zostawiać wszystkiego na koniec, bo ogrom porządków nas może przerosnąć.

Jak sprzątać po remoncie?

Po pierwsze najpierw zaczynamy od wyniesienia wszystkich śmieci. Tu warto zaopatrzyć się wcześniej w mocne worki na śmieci. Wywóz większej ilości śmieci i gruzu warto zlecić profesjonalnej firmie, jak ALFA PARTNER, której usługi są skierowane nie tylko dla obsługi budów czy organizatorów imprez masowych, ale też osób prywatnych.

Najpierw na sucho czy mokro?

Jeśli już usuniemy wszystkie niechciane elementy możemy zacząć generalne porządki. Zawsze zaczynamy od sprzątania na sucho i sprzątamy od góry do dołu. Zaczynamy od sufitów oraz elementów umieszczonych najwyżej i kierujemy się ku dołowi, dzięki czemu pozwolimy na swobodne opadanie kurzu na podłogę. Ją sprzątamy na sam koniec. Po odkurzaniu czas na mycie poszczególnych powierzchni. Tu w ruch idą szmatki, mopy itd. Nie wolno pominąć żadnego konta.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz