Jak sprawnie zaplanować posty, dopasować grafiki i oszczędzić czas?

Jak sprawnie zaplanować posty, dopasować grafiki i oszczędzić czas

Czy warto planować posty na bloga czy publikacji w mediach społecznościowych? Jedni odpowiedzą, że blogowanie powinno być czymś spontanicznym i płynącym z serca, co dzieje się tu i teraz. Inni odpowiedzą zdecydowane „tak”. Dla nich planowanie postów, to podstawa płynnego działania i osiągnięcie wyznaczonych celów. Do której ja należę grupy? Chyba jestem gdzieś po środku. Jednak niewątpliwie ostatnio doceniam planowanie postów i narzędzia, które w tym ułatwiają. Dlaczego? Mam czasem wrażenie, że moja doba jest po prostu zbyt krótka. Poza blogiem mam oczywiście milion innych spraw i obowiązków. Wszystko muszę jakoś sprawnie ułożyć. Dlatego uważam, że czasem warto wszystko zaplanować. Poza tym, jeśli zależy wam na tym, aby miejsce które budujecie i tworzycie z pasją rosło, inspirowało, angażowało społeczność, to czasem bez planowania postów się nie obejdzie. Tym bardziej, że miejsc do publikacji jest coraz więcej. To nie tylko blog, ale też Facebook, grupy społecznościowe, Instagram itd. Ale jak to wszystko sprawnie „ogarnąć”?

Polecam Wam przyjrzeć się ciekawemu narzędziu jakim jest PublBox. W skrócie jest, to proste narzędzie, które przyspieszy i zautomatyzuje nasze działania w mediach społecznościowych. Za pomocą jednego serwisu możemy zarządzać każdym z posiadanych fanpage. PublBox obsługuje: Facebook, Instagram, Twitter, YouTube, LinkedIn, Pinterest. Dodatkowo po ostatniej aktualizacji z pomocą PublBox można przeprowadzić cross-posting i planowanie terminu publikacji nie tylko na stronie, ale również w grupie popularnej sieci społecznościowej. PublBox cały czas się rozwija, idzie w kierunku naszych potrzeb, co jest niezwykłą zaletą.

Kolejny atut, to fakt że twórcy serwisu dają nam możliwość sprawdzenia jego funkcjonalności za darmo. Uzyskujemy dostęp do bezpłatnego pakietu próbnego i to bez ograniczeń czasowych. Darmowe konto umożliwia zaplanowanie dwóch postów tygodniowo. Wystarczająco, aby sprawdzić podstawowe funkcje serwisu.

Poniżej przykładowy proces publikacji. Prosto, szybko, inspirująco. Dlaczego inspirująco? W narzędziu znajdziecie wiele gotowych grafik, które oczywiście możecie dowolnie zmieniać. Czasem w przypadku tzw. „weny twórczej” warto sięgnąć po taką podpowiedź 🙂

Wybierz interesującą Cię grafikę lub wgraj własne zdjęcie

Jak sprawnie zaplanować posty, dopasować grafiki i oszczędzić czas (1)

Grafikę możesz dowolnie zmieniać. Gdy będzie gotowa wystarczy, że kliknięć przycisk „użyj”

Jak sprawnie zaplanować posty, dopasować grafiki i oszczędzić czas (4)Jak sprawnie zaplanować posty, dopasować grafiki i oszczędzić czas (3)

A następnie udostępnisz 🙂 (od razu lub zaplanujesz, go na konkretny dzień czy godzinę)

Jak sprawnie zaplanować posty, dopasować grafiki i oszczędzić czas (2)I już 🙂 Prawda, że proste?

Jak sprawnie zaplanować posty, dopasować grafiki i oszczędzić czas (2)

PublBox jest bardzo intuicyjnym narzędziem. Dla początkujących zamieszczono również Tutorial.

Jak sprawnie zaplanować posty, dopasować grafiki i oszczędzić czas (6)

Czy warto korzystać z PublBox?

Spróbujcie, a się przekonacie 😀 PublBox daje ogromne możliwości. Skraca czas publikacji, pomaga nam osiągnąć pożądany cel (jakim jest np. pozyskiwanie subskrybentów, zwiększenie zaangażowania czy budowanie wizerunku), umożliwia korzystanie z wielu dostępnych szablonów, daje wskazówki do pisania unikalnych teksów, pozwala na zaplanowanie publikacji z wyprzedzeniem.

PublBox logo

Print Friendly, PDF & Email

2 comments

Dodaj komentarz