Jak sprawnie posprzątać po przyjęciu dla dzieci?

Przyjęcie dla dzieci. Temat z pozoru łatwy, do czasu aż pomyślicie, że za kilka dni będziecie musieli opanować i co najważniejsze zabawić całą rozbrykaną gromadkę dzieci. Jeśli wszystko pójdzie po Waszej myśli każdy mały szkrab wyjdzie z Waszego domu z wielkim uśmiechem na ustach, a wasze dziecko nie będzie się mogło doczekać kolejnego przyjęcia. Ale co z pozostawionym bałaganem? Nie ma co kryć, że po takich przyjęciach zawsze pozostaje bałagan. Wszędzie jakieś okruszki, brudne naczynia, jakieś plamy z soków, rozrzucone zabawki, kolorowe ozdoby, które zmieniły miejsce, itd. Jak sprawnie, to wszystko posprzątać?

O porządkach trzeba pomyśleć już na etapie przygotowywania przyjęcia dla dzieci.

Na przyjęcie dla dzieci zawsze wybierajcie jednorazowe naczynia. Dzięki temu zadbacie zarówno o bezpieczeństwo waszych małych gości, jak i późniejsze porządki. Nie będziecie musieli zmywać, wystarczy wyrzucić wszystko do kosza.

Miejcie pod ręką szmatki lub gąbeczki, aby w razie „małego wypadku” od razu wytrzeć dane miejsce i uniknąć pozostawieniu ciężkich do wyczyszczenia plam.

Nie zapomnijcie o odpowiednim zabezpieczeniu stołu. Choć tradycyjny obrus wygląda pięknie i elegancko pamiętajcie, że waszymi gośćmi będą dzieci. Dla nich ciekawszy będzie jednorazowy obrus z bohaterem ulubionej bajki czy coś w pięknych (często pstrokatych) kolorach. Pamiętajcie, aby przy wyborze kierować się gustem swojej pociechy. To jej przyjęcie, ona ma tu decydujący głos.

Przed przyjęciem wszystko dokładnie posprzątajcie. Powód wydaje się być oczywisty, ale chodzi tu też o kwestie alergii. Niestety maluchy często są alergikami. Warto wcześniej zapytać rodziców zaproszonego dziecka czy nie ma ono jakiś alergii. W naszym przypadku tak było. Jeden z małych gości był alergikiem. Jak sobie sprawnie poradzić z takim tematem? O ile alergia dotyczy np. kurzu, sierści czy pyłków, to wystarczy odkurzacz i odpowiednie worki. Odkurzanie, to chyba najłatwiejszy etap sprzątania czy to przed czy po przyjęciu. Ja stawiam na niezawodne, wytrzymałe i naprawdę wydajne worki do odkurzacza z oferty worwo.com Ale to nie jedyne ich cechy. Wystarczy spojrzeć na worki z nowej linii Anti-Odour, które nie przepuszczają zapachów, separują od otoczenia najmniejsze zanieczyszczenia (w tym sierść i pyłki roślin) oraz pochłaniają roztocza, zarodniki grzybów i pleśni. To dzięki nim w prosty sposób możemy walczyć z alergią małych gości. Worki z tej linii (i nie tylko) możecie znaleźć na stronie worwo.pro

Nie zapomnijcie też o wyznaczeniu miejsca zabaw maluchów (są ograniczenia, przyjęcie nie może być w całym domu). Pomieszczenia, z których maluchy nie powinny korzystać po prostu zamknijcie. Ograniczy, to później ilość sprzątania. Niech tylko jeden lub dwa pokoje będą brudne. Drugim jest pokój dziecka, nie unikniecie zaproszenia gromady przyjaciół do pokoju malucha. Wasz skarb na pewno będzie się chciał pochwalić zabawkami 😉

Niech Wasze dziecko pomoże Wam (choć w minimalnym stopniu) w porządkach. Może przecież wyrzucić jakieś talerzyki do kosza, pomachać chwilę odkurzaczem (później poprawicie ;)), pozbierać zabawki. Warto uczyć dzieci porządku, może w przyszłości mniej nabrudzą przy zabawie 😉 A poza tym nawet najmniejsza pomoc, to zawsze pomoc 🙂 I… może się okazać, że choć nie przepadacie za sprzątaniem może być nawet fajnie i zabawnie. Moja córeczka zawsze coś wymyśli 😉 i z przykrego obowiązku zyskujemy kolejne radosne chwile spędzone razem.

A może Wy macie jakieś inne cenne uwagi? Co dopisalibyście do tej listy? 

Print Friendly, PDF & Email

6 comments

Dodaj komentarz