Jak schudnąć? Co może nam pomóc?

Jak schudnąć? Odpowiedzi na to pytanie szuka wiele osób. To chyba najczęściej wyszukiwane hasło w internecie. Tylko czy jest jedna skuteczna metoda dla wszystkich? Czy można udzielić jednej konkretnej odpowiedzi? Metod na pozbycie się zbędnych kilogramów jest wiele. Odpowiednia dieta, ćwiczenia, spalacz tłuszczu, trzymacie się określonych godzin posiłków, unikanie niektórych produktów… Można tak wymieniać bez końca. Poniżej kilka najbardziej znanych sposobów na pozbycie się zbędnych kilogramów.

Co z tą dietą?

W mediach wciąż pojawiają się informacje o „cudownych” dietach, które pomogą nam schudnąć w krótkim czasie. I być może niektóre z nich działają. Tylko czy na każdego? Dietę należy dobrać pod siebie. Każdy z nas jest inny, ma inne potrzeby, preferencje smakowe, prowadzi inny tryb życia. Nie ma jednej uniwersalnej metody na chudnięcie która będzie odpowiadała każdemu. Dieta powinna być dopasowana do naszych potrzeb. Dieta musi odpowiadać nie tylko naszym preferencją smakowym, ale też potrzebom organizmu. I tylko wówczas będzie gwarantowała najlepsze efekty i skuteczność.

Suplementy odchudzania

Czy suplementy diety pomagają w odchudzaniu? Tak, ale… Pamiętajmy, że żaden suplement diety nie sprawi, że po jego połknięciu od razu schudniemy. To nie są magiczne tabletki. Kilogramy przybieramy przez lata, więc nie sposób schudnąć w jeden dzień po zażyciu jakiegoś środka. Jednak nie oznacza to, że suplementy nie pomagają. Dobrze dobrany i skomponowany suplement diety może wspomóc walkę ze zbędnymi kilogramami. W jaki sposób? Przykładowo taki suplement odchudzania jak Fat Remover zawiera w składzie naturalne składniki, takie jak zielony jęczmień, kawa, Garcinia cambogia i papryka chili. Niektóre z nich dostarczają energii (niezbędnej podczas ćwiczeń), a inne tłumią apetyt sprawiając, że jemy mniej. Mniejsza ilość pochłanianych kalorii przyczynia się do szybszej utraty wagi.

Fat Remover - Twój niezbędnik do kontrolowania wagi

Spalacz tłuszczu dostarcza  też organizmowi witamin i niezbędnych elektrolitów, które utrzymują go w stanie nawodnienia. Wiadomo, że dobrze nawodniona skóra sprawia, że wygląda się zdrowiej i lepiej. Podczas odchudzania nawodnienie jest niezwykle ważne. Takie suplementy też wpływają na przyspieszenie metabolizmu. Tym samym efekty odchudzania są lepsze i szybsze. Należy jednak pamiętać, że tego typu suplement powinno się stosować w połączeniu z odpowiednią dietą i aktywnością fizyczną. Walka ze zbędnymi kilogramami nie jest prosta. Jednak dobrze dobrany (!) suplement może być sprzymierzeńcem.

Fat Remover - Spalacz tłuszczu

Czy picie wody wspomaga odchudzanie?

Odpowiedź jest prosta. Tak. Odpowiednia ilość wody ma ogromne znaczenie dla naszego organizmu, układów i ich funkcji. Pamiętajmy, że człowiek w około 60% składa się z wody, więc nie należy się dziwić, że jest ona tak istotna dla naszego zdrowia. Woda to podstawa. Pomaga w usuwaniu toksyn i szkodliwych substancji z organizmu, ułatwiając ich wydalenie na zewnątrz. Warunkuje także prawidłowy przebieg procesów metabolicznych oraz ułatwia transport i wchłanianie substancji odżywczych, umożliwiając czerpanie maksymalnych korzyści ze zdrowych produktów stosowanych w czasie diety. Ponadto woda pomaga w samym procesie odchudzania. Nie ma kalorii, więc możemy przyjmować ją niemal bez ograniczeń. Zamiast sięgnąć po przekąskę lepiej napić się wody. Picie odpowiedniej ilości wody zapobiega też powstawaniu wzdęć i zaparć, z którymi możemy się zmagać podczas przechodzenia na inną dietę. Woda to życie i nie można o niej zapominać.

Dieta + aktywność fizyczna

Żeby schudnąć należy najpierw zmienić złe nawyki żywieniowe. Jednak to nie wszystko. Najskuteczniejsze odchudzanie to połączenie diety z aktywnością fizyczną. Dzięki odpowiednio dobranej aktywności fizycznej zwiększamy metabolizm, poprawiamy przemianę tłuszczy i pracę układu wydalniczego. Szybciej spalamy kalorie, więc zmniejszamy również masę ciała. Poza tym ruch powoduje też wydzielanie endorfin, czyli tzw. „hormonów szczęścia“, które są tak ważne w walce ze zbędnymi kilogramami. Jaki ruch wybrać, żeby osiągnąć sukces? Podobnie jak w przypadku diety i tu należy dobrać formę ćwiczeń pod siebie. Dla jednych odpowiednia będzie siłownia, inni poczują radość podczas pływania na basenie, biegania lub długich spacerów po lesie. Każdy jest inny, a możliwości jest wiele. Warto zacząć od małych „kroczków” i się nie poddawać. Ważne jest by ruszyć się z kanapy. Po jakimś czasie na pewno każdy znajdzie ruch, który sprawi mu przyjemność i przyczyni się do osiągnięcia zamierzonego celu. Dobranie odpowiedniej aktywności fizycznej warto poprzedzić wizytą u lekarza. Choć mówi się, że „sport to zdrowie” źle dobrana aktywność może doprowadzić do kontuzji, zwłaszcza jeśli zmagamy się z dużą ilością nadmiarowych kilogramów, a ruchu unikaliśmy od dawna.

Dieta, ruch, suplementy… Warto tu dopisać jeszcze jedną ważną rzecz – CIERPLIWOŚĆ! Nie tyjemy w jeden dzień, w jeden dzień też nie uda się schudnąć. Cierpliwość i wytrwałość w dążeniu do celu to podstawa! Bez tego proces odchudzania skończy się bardzo szybko.

*artykuł sponsorowany

Print Friendly, PDF & Email

One comment

Dodaj komentarz